March 2020 29 / يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۶۶۱۱
۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
0
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا موجب رکود کسب و کار‌ها شده است گفت: پیشنهاد می‌شود دولت در حمایت از عدم رکود اصناف اقدام به پرداخت پیش از موعد یارانه‌های سه ماهه پایانی سال ۹۹ را در دستور کار قرار دهد.

دولت یارانه 3 ماه پیش رو را یکجا پرداخت کند/////منتشر نشود

 

زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه اصفهان در گفت  گو با خبرنگار پارلمانی پول نیوز ضمن انتقاد صریح از عملکرد ضعیف مسئولان در اخذ تصمیمات در خصوص مقابله جدی از شیوع ویروس کرونا اوضاع استان اصفهان را تاسف بار خواند و گفت: متاسفانه با افزایش دایره شیوع این ویروس شاهد این هستیم که در بسیاری از نقاط کشور زمینه ایجاد بازارهای سیاه و حضور سوداگران برای منفعت شخصی با احتکار فراهم شد که خوشبختانه دستگاه های امنیتی و نظارتی در افشای انبار محتکران و توقیف محصولاتی که در این شرایط حساس به کالایی اساسی مبدل شده وظیفه خود را به خوبی انجام داده اند.

 

وی افزود: در استان اصفهان دو شرکت الکل سازی وجود دارد که طبق قرار داد قبلی محصولات آن به تنها کارخانه شوینده گلتاژ اصفهان برای تولید ژل ضد عفونی کننده ارسال می شد وبخشی از این محصولات به کارخانجات تولیدی مواد ضد عفونی و شوینده خارج از استان تحویل می شد که در نهایت با افزایش مصرف این اقلام و کنترل بحران ویروس کرونا و جوابگویی تقاضا از سوی مردم در پیگیری های بعمل آمده این محموله صرف مصرف استان شد و در نهایت از ارسال مازاد تولیدات به خارج از استان جلوگیری بعمل آمد.

 

این نماینده مجلس با بیان اینکه ما کارخانه ای داشتیم که دارای هشت خط تولید الکل سازی و صنایع وابسته بهداشتی  است و به عنوان نخستین کارخانه مدرنیته در تولید محصولات ضدعفونی کننده بشمار می آید اذعان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر کلیه استانها در جهت ارائه اقلام بهداشتی وضعیت مناسبی ندارند و استان اصفهان هم از این قاعده مستثنی نیست از این رو این کارخانه در جهت تولید محصولات اساسی ضدعفونی که این روزها در جهت ایمن ماندن از ابتلا به ویروس کرونا به عنوان نیاز نخست مردم کشور تبدیل شده است متاسفانه تنها دو یا سه خط تولید فعال دارد که می توان با توجه به فضای نیاز کشور کلیه خط تولید این محصول را فعال کرد .

 

سعیدی ادامه داد: با توجه به موجود بودن پتانسیل بالقوه  هشت خط تولید و واگذاری مدیریت واحد به تنها کارخانه تولید کننده مواد ضد عفونی قطعا تولید این محصولات اساسی می تواند شرایط عرضه این محصولات را چه در استان اصفهان چه در سایر استان ها در وضعیت مطلوب قرار دهد.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دربحث تولید ماسک شرکت‌های دانش‌بنیان ما در شهرک علمی تحقیقاتی به طور شبانه روزی تلاش کردند تا روند تولید آن را در چنین مواقع بحران افزایش دهند گفت: ما دربسیاری از مقاطع شاهد این بودیم که جوانان نخبه این مرز و بوم با غیرت و باتمام توان پای کار ایستاده اند تا بتوانیم شرایط بحرانی کنونی را کنترل کنیم.

 

وی با تاکید بر اینکه تصمیمات در خصوص شرایط فعلی کشور برای کنترل و نابودی ویروس کرونا ایجاد محدودیت هم در رفت و آمد و هم در حضور در محل کسب و کارهاست بیان داشت: این محدودیت ها قطعاً تبعات مقطعی رکودی به همراه خواهد داشت و یکی از این محدودیت ها گریبان اصناف را گرفته است.

 

بیشتر بخوانید:

تهران "کانون بحران کرونا" یا "میدان تک روی های سلیقه ای" مسئولان!؟

 

سعیدی مبارکه با بیان اینکه شیوع کرونا و اعمال محدودیت ها در برخی اصناف تاثیر گذار بوده و رکود آن موجب شده تا فرآیند معاملات نسبت به گذشته ضعیف تر شود و نهایتاً در زمان سررسید چک ها با چالش جدی روبرو خواهند شد خاطر نشان کرد: برای این موضوع پیشنهاد می شود تا طرفین با تعامل بیشتری این موضوع را مدیریت کنند؛ ضمن آنکه در برخی موارد نیز پیشنهاد می شود تا تسهیلات ویژه ای در قالب وام های ضروری در این چهارچوب برنامه ریزی شودو تمهیداتی در این موضوع اتخاذ شود.

 

نماینده مردم مبارکه در پایان تصریح کرد: پیشنهاد دیگری که برای تسهیل این امور می توان از سوی دولت اتخاذ کرد افزایش رقم یارانه ها یا در نهایت پرداخت یارانه سه ماهه پایان سال آینده به مردم است چرا که با گذشت زمان و تغییرات فصلی بحران کرونا از بین خواهد رفت و فضای کسب و کار به حالت عادی قبلی باز خواهد گشت.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: