مدیرعامل کارگزاری بانک دی:
کد خبر: ۳۲۶۵۸۷
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
0
مدیرعامل کارگزاری بانک دی گفت: رشد شاخص های بازار سرمایه با منطق مالی تناسب ندارد و اغلب این بازار رشد تورمی را تجربه می کند.

فردین آقابزرگی مدیرعامل کارگزاری بانک دی در گفتگو با خبرنگار پول نیوز بیان داشت: با توجه به افزایش انبوه و سیل نقدینگی که در اقتصاد ما درجریان است و به واسطه نبود زمینه های مناسب سرمایه گذاری در بازارهای موازی از جمله بازار خودرو، ارز و مسکن منحصربه فردترین و شفاف ترین بستر سرمایه گذاری بازارسرمایه است.

وی ادامه داد: طی ماه های گذشته بازارهای موازی بورس  افزایش هایی را تجربه کرد وبه سوددهی رسید اما؛ باتوجه به قانونمند و سوده بودند این بازار اغلب نقدینگی ها به سمت بورس سرازیر می شود.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: طی ماه های گذشته تجربه اتفاقات نامناسبی از جمله ترور سردار سلیمانی، FATF و ویروس کرونا تاثیر چندانی برروی بازار مالی از جمله بورس نگذاشته است که این موضوع نشان دهنده قدرت تقاضا نسبت به عرضه است.

آقابزرگی درباره وضعیت اقتصادی کشور گفت: به واسطه مختصاتی که برای اقتصاد در سال 99 پیش رو داریم و پیش بینی 100 هزار میلیارد تومان کسری بودجه و تورم حدود 40 درصد که در لایحه بودجه نیز مشهود است و عدم تناسب حجم نقدینگی در مقابل رشد تولید ناخالص ملی و افزایش تورم و کاهش ارزش پولی نسب به دوره گذشته و احتمال افزایش نرخ ارز در نتیجه لزوم تبدلی منابع نقد به دارایی های مالی از جمله بورس بیشتر می شود.

مدیرعامل کارگزاری بانک دی خاطر نشان کرد: بازارسرمایه روندی خلاف سنوات گذشته را در پی گرفته است درحالی که در سال های گذشته نسبت عرضه و به تقاضا پیشی می گرفته و موجب ساکن و یا منفی شدن قیمت ها شده بود اما؛ سال جاری با افزایش عرضه ها و در مقابل با افزایش چند برابری تقاضاها روبه رو هستیم.

وی در خصوص صعودی بودن شاخص بازار بیان کرد: این نحو از صعودی بودن بازار خوب نیست چراکه بازار به استراحت و تعادل قیمتی احتیاج دارد اما؛ به دلیل گستردگی بازار اصلاحاتی روزانه و کوچک در جریان معاملات صورت می گیرد.

آقابزرگی در نهایت تاکید کرد: این نوع از رشد بازار با منطق های مالی تناسبی ندارد و صرفا به علت تورم افزایش نرخ ارز و ارزش جایگزنی شرکت ها بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: