کد خبر: ۳۲۶۵۲۲
۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳
0
نماینده کارگران در شورای‌عالی کار با اشاره به اینکه امکان برگزاری جلسه غیرحضوری و مجازی برای تعیین دستمزد نیست گفت: کارگران مدتهاست که بابت عقب نگه‌داشته‌شدن مزدشان بستانکارند و در زمان حاضر زمان ترمیم درآمد رسیده است.

به گزارش پول نیوز؛ علی خدایی، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار درباره برگزاری جلسه شورای‌عالی کار گفت: تا کنون خبری به ما داده نشده است.

وی با اشاره به اینکه به‌اعتقاد نمایندگان کارگران بحث کرونا ویروس نمی‌تواند مانع برگزاری جلسه شورای‌عالی کار شود افزود: تعداد اعضای اصلی شورای‌عالی کار 9 نفر است که با افزودن افراد متفرقه به 15 نفر می‌رسد. در صورت برگزاری جلسه اعضا هم با رعایت کامل مسائل بهداشتی حاضر خواهند شد. کمیته پیشگیری از کرونا هم برگزاری جلسات بیشتر از 50 نفر را ممنوع کرده است. مگر جلسات هیأت دولت تعطیل است؟ مگر کارگران تعطیل هستند که جلسه شورای‌عالی کار برگزار نشود؟

 خدایی بیان کرد: اصرار داریم که جلسات برگزار شود، به هیچ عنوان هم هیچ خطری درباره انتشار ویروس کرونا در این جلسه نمی‌بینیم. درخواست گروه کارگری برگزاری این جلسه است. به هیچ عنوان مایل نیستیم که به‌خاطر پیشگیری از کرونا جلسه برگزار نشود، چرا که ما نماینده جامعه‌ای هستیم که تمام کارگران در زمان حاضر مشغول کار هستند.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار بیان کرد: متولیان امور کارگران نمی‌توانند در حالی که کارگران در جمع‌های 200نفره مشغول کار هستند، جلسه شورای‌عالی کار را که برای تصمیم‌گیری امورات آنهاست تعطیل کنند. ما گروه کارگری اصرار بر تعیین تکلیف جلسه شورای‌عالی کار و دستمزد کارگران داریم.

وی با ابراز اینکه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بهانه خوبی برای عدم برگزاری جلسه نیست گفت: کشور در شرایط قرنطینه نیست، مادامی که جلسات هیأت دولت و مجلس برگزار می‌شود و کارگران صنایع تعطیل‌نشدنی مانند خودروسازی‌ها، پالایشگاه‌ها و بیمارستانی در محل کارشان حضور دارند، دلیلی برای تشکیل مجازی جلسات شورای‌عالی کار و یا موکول کردن به زمان دیگر وجود ندارد. وزارت کار به‌بهانه این ویروس در برگزاری جلسه شورای‌عالی کار وقت‌کشی می‌کند.

عضو کارگری شورای‌عالی کار بیان کرد: احتمال برگزاری جلسات به‌صورت مجازی و موکول شدن به زمان دیگری اصلاً وجود ندارد. پرونده مزد سال 99 باید بسته شود؛ حتی خیال لغو جلسات و یا موکول کردن آن به زمان دیگر نباید از ذهن کسی عبور کند؛ کارگران مدت‌ها است که بابت عقب ‌ماندگی دستمزدشان بستانکارند، با هزار مشقت ثابت کردیم که ارزش سبد هزینه‌های زندگی یک خانوار به 4 میلیون و 940 هزار تومان در ماه رسیده است؛ حالا زمان ترمیم درآمد کنونی است. منتظر اعلام زمان برگزاری جلسات شورای‌عالی کار هستیم. طبق پیگیری‌هایی که داشتیم، قول برگزاری جلسه شورای‌عالی کار در هفته آینده را به ما داده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: