April 2020 01 / چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۶۳۸۴
۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
0
رایزن بازرگانی ایران درافغانستان گفت: سفیر ایران در افغانستان به همراه هیئتی برای بررسی اقدامات صورت گرفته برای ممانعت ویروس کرونا و تسهیل تجارت و ترانزیت کالا بین ایران و افغانستان از مرز دوغارون بازدید کرد.

به گزارش پول نیوز؛ محمد مهدی جوانمرد قصاب،رایزن بازرگانی ایران که خود نیز سفیر کشورمان را دراین بازدید همراهی می‌کرد، افزود: مدیران مرزی با بیان موانع تسهیل تجاری و تردد اتباع طرفین به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با فراگیری کرونا ویروس و قرنطینه مبتلایان احتمالی، مواردی از قبیل تجهیز مرز به سنسور‌های حرارتی برای شناسایی افراد مشکوک و ضدعفونی مکرر کامیون‌ها و محوطه‌های مرزی واستقرار تیم پزشکی اشاره کردند.

مشاور معاون وزیر صمت ورییس سازمان توسعه تجارت در خصوص مواردمطرح شده در خصوص تسهیل تجارت و جابجایی کالا در بازدید سفیر ایران از دو غارون گفت: طرح فرماندهی و مدیریت یکپارچه مرزی برای تسهیل تجارت بین دوکشور از نقطه مرزی دوغارون بین منطقه ویژه اقتصادی، گمرک و بازارچه‌های مرزی یکیازنکات مهم مطرح شده دراین دیدار بود.

جوانمردقصاب در ادامه افزود: رفع مشکلات نقطه صفر مرزی با افغانستان که مشکلاتی را برای حمل ونقل و جابجایی کامیون‌ها ایجاد کرده است دومین موضوع قابل اهمیت بررسی‌های امروز بود.

رایزن بازرگانی کشورمان درافغانستان تصریح کرد: ساماندهی سالن‌های مرزی به صورتی که سالن‌های تجاری روبروی هم قرار گیرندو سالن‌های مسافری نیزبه روبروی هم از پیشنهادات جلسات امروز با مقامات مرزی دوغارون بود تا هم سازماندهی مناسبی صورت گیرد وهم رفاه حال خدمات گیرندگان مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان گفت: آخرین موضوعی که در در جلسات حاشیه‌ای مرز دوغارون به آن پرداخته شد شبانه روزی شدن خدمات از سوی گمرک برای تسهیل تردد کالا‌های صادراتی و کامیون‌ها از این مرز بود تا میزان تجارت کشور دراین شرایط کاهش پیدانکند و بار‌های دپو شده زودتر از کشور خارج شود. البته کندی بازگشت کامیون‌های خالی افغانی به مرز‌های ایران هم از دیگر مشکلات مطرح شده بود که بنا شد سفیر ایران درافغانستان از مقامات کابل آنرا پیگیری کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: