March 2020 31 / سه‌شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۶۳۴۷
۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
0
مدیر مالی شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به اینکه سودآوری این شرکت نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، گفت: سودآوری «شگویا» در پایان سال 97 رقم یک هزار و 120 میلیارد تومان بوده که این رقم در یازده‌ماهه سال 98 به یک هزار و 540 میلیارد تومان رسیده است.

سودآوری «شگویا» از 1500 میلیارد تومان عبور کرد

 

به گزارش پول نیوز، هفته آینده فرابورس ایران میزبان شانزدهمین عرضه اولیه خود در سال 98 خواهد بود و بدین ترتیب سهام شرکت پتروشیمی شهید تندگویان برای نخستین بار روی تابلو معاملات فرابورس می‌رود. 

سیدرضا قاسمی شهری مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان به معرفی این شرکت که در سال 1377 در استان خوزستان احداث شد، پرداخت و گفت: عمده محصولات این پتروشیمی لی اتیلن ترفتالات (PET)، گرید نساجی و گرید بطری است که از نظر تولید محصول پِت، این مجموعه به صورت انحصاری در خاورمیانه فعالیت کرده و بخش زیادی از نیازهای داخلی را در این زمینه تولید می‌کند.

قاسمی شهری با اشاره به اینکه به زودی 9.5 درصد از سهام شرکت در نماد «شگویا» در بازار دوم فرابورس عرضه می‌شود، اظهار کرد: 8 درصد از سهام این شرکت به صورت عام عرضه می‌شود و 1.5 درصد آن به صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاص می‌یابد.

او در پاسخ به سوالی در مورد نحوه تامین مواد اولیه این شرکت عنوان کرد که بخش زیادی از مواد اولیه از شرکت پتروشیمی نوری که زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس است، تهیه می‌شود و با توجه به افزایش ظرفیت سال گذشته در پتروشیمی نوری، مشکلی در این زمینه نداریم.

مدیرعامل پتروشیمی تندگویان با اشاره به اینکه تامین نیازهای داخلی اولویت این شرکت است، در خصوص صادرات و کشورهای هدف گفت: پس از تامین نیاز داحل، برنامه صادراتی را در دستور کار مجموعه خواهیم داشت و کشورهای ترکیه، عراق، کویت، افغانستان، چین، تایوان، هند و ... هدف صادرات محصولات پتروشیمی شهید تندگویان هستند.

در بخش دیگری از این نشست، محمد شایگان مدیر مالی شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به اینکه سودآوری این شرکت نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، گفت: سودآوری «شگویا» در پایان سال 97 رقم یک هزار و 120 میلیارد تومان بوده که این رقم در یازده‌ماهه سال 98 به یک هزار و 540 میلیارد تومان رسیده است.

به گفته مدیر مالی تندگویان، با توجه به بهبود وضعیت تولید این شرکت، پیش‌بینی شده است تا پایان سال جاری سودآوری آن به رقم یک هزار و 700 میلیارد تومان برسد.

همچنین در این نشست عنوان شد که هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس که شرکت پتروشیمی تندگویان از زیرمجموعه‌های آن به شمار می‌رود، تلاش دارد با عرضه سهام شرکت‌هایی که شرایط لازم را برای ورود به بازار سرمایه دارند، به افزایش شفافیت شرکت‌ها و همچنین رونق بازار سرمایه کمک کند.

گفتنی است در سال جاری یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ خلیج فارس یعنی پتروشیمی نوری عرضه شد و به گفته مدیران این هلدینگ برنامه عرضه اولیه شرکت‌های پتروشیمی آریاساسول و ارومیه نیز در دستور کار قرار دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: