March 2020 30 / دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۶۳۲۱
۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
0
اقتصاد کره جنوبی 2.3 درصد رشد کرد.

اقتصاد کره جنوبی مجددا رشد کرد

 

به گزارش پول نیوز، به نقل از تریدینگ اکونومیکس، اقتصاد کره جنوبی در دوازده ماه منتهی به دسامبر ۲.۳ درصد رشد کرد که این رشد ۰.۳ درصد بیشتر از رشد ثبت شده در دوره مشابه منتهی به ماه قبل و ۰.۱ درصد بیشتر از برآوردهای اولیه اقتصادانان بوده است. در بین بخش های مختلف، صادرات رشد ۳.۷ درصدی را تجربه کرده در حالی که واردات تنها ۱.۳ درصد بیشتر شده است.

بخش ساخت و ساز نیز با خروج از رشد منفی سه ماهه سوم به رشد ۱.۱ درصدی دست پیدا کرده و خدمات نیز سه درصد رشد را تجربه کرده است.

از سوی دیگر اما هزینه آب و برق رشد منفی ۰.۴ درصدی داشته و رشد بخش تولید نیز به ۱.۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

هم چنین بر مبنای فصلی، اقتصاد کره جنوبی در سه ماهه پایانی سال رشد ۱.۳ درصدی داشته که سه برابر رشد ثبت شده در سه ماهه سوم سال و قوی ترین رشد فصلی این کشور از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ تاکنون بوده است.

متوسط رشد اقتصادی کره جنوبی در بازه زمانی ۱۹۶۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۱.۷۸ درصد بوده است که بالاترین نرخ ثبت شده مربوط به رشد ۷.۸ درصدی سه ماهه پایانی سال ۱۹۷۰ و کمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به رشد منفی ۷ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۹۸ بوده است.

همچنین طبق اعلام مرکز آمار کره جنوبی تورم این کشور در سال ۲۰۱۹ معادل ۱.۱ درصد بوده که ۰.۴ درصد کمتر از تورم دوره قبل و ۰.۱ درصد کمتر از نرخ پیش بینی شده قبلی بوده است.

در بین بخش های مختلف، بالاترین نرخ تورم مربوط به مراقبت های درمانی با ۱.۵ درصد بوده و پس از آن نیز مسکن با ۰.۹ درصد و مواد غذایی و نوشیدنی با ۰.۷ درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم در گروه فرهنگ با منفی ۱.۸ درصد و آموزش با منفی ۰.۸ درصد به ثبت رسیده است.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: