March 2020 31 / سه‌شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
برای دومین روز متوالی؛
کد خبر: ۳۲۶۲۱۲
۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
0
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک دلار . 26 سنت افزایش به 53 دلا رو 16 سنت رسید.

نفت برنت 2.4 درصد صعود کرد

 

به گزارش پول نیوز، به نقل از رویترز، به دنبال گمانه زنی ها در مورد اعمال سیاست های محرک اقتصادی از سوی بانک های مرکزی جهان جهت خنثی کردن تبعات منفی شیوع ویروس کرونا و خوش بینی نسبت به کاهش بیشتر تولید نفت اوپک، قیمت نفت امروز برای دومین جلسه متوالی افزایش یافت.

  قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک دلار و 26 سنت معادل 2.4 درصد افزایش به 53 دلار و 16 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با یک دلار و 24 سنت معادل 2.7 درصد افزایش به 47 دلار و 99 سنت رسید.

قیمت دو شاخص نفتی که به دلیل شیوع ویروس کرونا و افت تقاضا نسبت به بالاترین رقم های سال 2020 در ماه ژانویه بیش از 20 درصد افت کرده بود، در طی 2 جلسه گذشته روندی ترمیمی را در پیش گرفته است.

از روز جمعه تاکنون قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا 7.2 درصد و نفت برنت 7 درصد رشد داشته است. ادوارد مویا تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا گفت: «پس از آنکه اقتصادهای بزرگ جهان اعلام کردند که در مبارزه با تبعات اقتصادی ویروس کرونا با یکدیگر متحد خواهند بود و همچنین در پی موافقت روسیه جهت همراهی با کاهش بیشتر تولید نفت در نشست این هفته اوپک پلاس، قیمت نفت شاهد افزایش بوده است.»

وزرای دارایی گروه 7 نیز قرار است این هفته در مورد نحوه مقابله با تاثیرات ویروس کرونا بر رشد اقتصاد جهانی گفت وگو کنند. این در حالی است که دیگر بانک های مرکزی مهم جهان نیز وعده اتخاذ سیاست های پولی انبساطی را داده اند. ویروس کرونا که ابتدا از چین شیوع یافت، اکنون به بیش از 60 کشور جهان گسترش یافته و بیش از 3000 نفررا به کام مرگ کشانده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: