April 2020 05 / يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۶۲۰۳
۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
0
تا قبل از شیوع ویروس کرونا در ایتالیا، اقتصاد این کشور به سمت رکود پیش می رفت و با آمادن این ویروس ضربه بزرگتری به اقتصاد ایتالیا وارد شده است.

ضربه بزرگ کرونا به اقتصاد ایتالیا

 

به گزارش پول نیوز، به نقل از بی بی سی، ایتالیا اولین کشور اروپایی بود که افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا را گزارش داد و تعداد این افراد روز به روز افزایش یافته است.

مقامات ایتالیا سعی کردند با محدودیت‌های سفر در شمال این کشور جلوی شیوع این ویروس را که به اقتصاد کشور ضربه می‌زند بگیرند.


این مسئله بسیار اهمیت دارد چون شمال ایتالیا قطب صنعتی این کشور است. لومباردی به تنهایی 40 درصد تولید صنعتی ایتالیا را در اختیار دارد. میلان مرکز حیاتی ایتالیا برای امور مالی و سایر خدمات است.

 

میلان تنها منطقه ای نیست که بسته شده، مراکز مهم گردشگری و فرهنگی این کشور مثل کاتدرال(کلیسای دومو) و اپرا هاوس هم بسته شده اند.

رشد اقتصادی ایتالیا سالهاست کند شده است و این بحران بهداشتی می تواند ایتالیا را وارد رکود دیگری کند.

کل تولید کالاها و خدمات ایتالیا در 2019 تقریباً به اندازه 15 سال گذشته بود که آن هم 4 درصد کمتر از 2007 بود یعنی درست قبل از بحران مالی. بیکاری هم یک مشکل همیشگی در ایتالیاست، مخصوصاً در میان جوانان. نرخ بیکاری در جوانان زیر 25 سال 28.9 در صدد است. فقط نرخ بیکاری اسپانیا و یونان در اتحادیه اروپا از ایتالیا بیشتر است.

ایتالیا طی دو سال گذشته با رشد کند اقتصادی و کاهش تجارت بین الملل دست و پنجه نرم می‌کرد. تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه پایانی سال گذشته میلادی 0.3 درصد کاهش یافت و به گفته متخصصان در 2020 هم افت بیشتری خواهد داشت.

حتی قبل از شیوع ویروس کرونا هم احتمال رکود بیشتر در اقتصاد ایتالیا در سال جاری میلادی وجود داشت ولی حالا این بحران ضربه بزرگتری به فعالیت‌های اقتصادی در ایتالیا می زند.

 

تاثیر ویروس کرونا بر گردشگری هم عاملی مهم است. به جز اسکی در کوهستان، اکنون فصل گردشگری نیست و مناطقی که تحت تاثیر ویروس قرار گرفته اند، از مناطق مهم گردشگری ایتالیا نیستند ولی با نزدیک شدن تابستان و در صورت گسترش ویروس در مناطق دیگر ایتالیا، شرایط متفاوت خواهد بود. همین حالا هم چندین پرواز به شمال ایتالیا لغو شده است و مردم ترجیح می‌دهند به این مناطق سفر نکنند.

در حال حاضر به نظر می‌رسد اقتصاد ایتالیا در معرض پیامدهای ویروس جدید کرونا و چالشهای قبلی موجود قرار دارد و اگر گسترش این ویروس ادامه یابد شرایط برای کل منطقه یورو وخیم تر خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: