March 2020 30 / دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۶۱۵۹
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
0
اصلاحیه‌های لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور منتشر شد.
به گزارش پول نیوز، اصلاحیه‌های لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور منتشر شد.

بر این اساس شرکت ملی نفت ایران مکلف شده است در صورت درخواست دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط تا مبلغ ۸۰۰ هزار میلیارد ریال از خالص بدهی‌های قطعی خود به اشخاص حقیقی، حقوقی، تعاونی و خصوصی که در چارچوب مقررات مربوط تا پایان سال ۱۳۹۸ ایجاد شده و همچنین اجرای تکالیف این قانون از جمله پرداخت تعهدات مربوط به طرح‌های عمرانی را از محل تحویل نفت خام به این اشخاص بر اساس قیمت بورس انرژی یا قیمت منطقه‌ای، تسویه و از طریق منابع و مصارف عمومی دولت و بر اساس جدول مربوطه این قانون با خزانه‌داری کل، اعمال حساب کند. اجرای این حکم،‌ منوط به اجرایی شدن سقف تعیین شده در بند «ب» این تبصره نیست و مازاد بر صرف مندرج در این بند است.

 در ادامه این اصلاحیه به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده شده است که با استفاده از زمین‌های در اختیار از طریق شرکت‌های تابعه خود و یا در قالب مشارکت با بخش غیردولتی تمهیدات لازم برای تولید و عرضه واحدهای مسکونی را فراهم کند.

همچنین وزارت راه و شهرسازی مکلف شده با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به شناسایی خانوارهای فاقد مسکن متقاضی این واحدها با اولویت خانوارهای کم‌درآمد از طریق سامانه اقدام کند.

در بخش دیگری از این اصلاحیه به دولت اجازه داده می‌شود که اعتبار ردیف ۵۵۰۰۰۰- ۲۲ را برای تأمین مابه‌التفاوت حکم حقوق و مزایای مستمر کارکنان و حقوق بازنشستگان (متناسب با کارکرد آنان) که مبلغ حکم آنها با لحاظ افزایش‌های قانونی در سال ۱۳۹۹ کمتر از ۲۸ میلیون ریال است اختصاص دهد، مشروط بر آنکه مبلغ افزایش یافته حکم در سال ۱۳۹۹ نسبت به مبلغ حکم سال ۱۳۹۸ بیش از ۵۰ درصد نشود.
برچسب ها: لایحه ، بودجه ، اصلاحیه ، دولت ، حکم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: