March 2020 31 / سه‌شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۶۱۴۰
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
0
سخنگوی گمرک ایران آخرین وضعیت مرزهای کشورمان با کشورهای همسایه را تشریح و اعلام کرد.
به گزارش پول نیوز، سید روح‌اله لطیفی درباره آخرین وضعیت مرز ایران و عراق اظهار داشت: مرز ایران و عراق در بحث مسافری غیرفعال است اما از روز گذشته مرز خسروی بر روی کامیون‌های ایرانی باز شد.

وی افزود: مرزهای منتهی به عراق در حوزه اقلیم و سایر مناطق در بحث باری باز است و تجارت مانند گذشته انجام می‌شود. البته گمرکات شرایط خاصی دارند و تمهیداتی برای سمپاشی و گندزدایی انجام می‌دهند. دولت اقلیم در مرز پرویزخان نسبت به انجام چک‌های پزشکی اقدام کرده که این عملیات باعث کاهش سرعت 20 درصدی تردد کالاهای صادراتی در این مرزها شده است که این روند طبیعی است.

سخنگوی گمرک ایران با اشاره به شرایط مرز ایران و عراق در منطقه سومار اظهار داشت: در این گمرک دو شرط از طرف عراقی‌ها برای تردد کامیون‌های ایرانی درنظر گرفته شده است اول اینکه رانندگان باید در سمت عراق نسبت به تخلیه کامیون‌ها اقدام کنند و بارگیری مجدد توسط کامیون‌های عراقی باید در خاک این کشور انجام شود.

وی افزود: شرط دوم عراق در مرز سومار این است که فقط به رانندگانی اجازه عبور می‌دهد که مجهز به ماسک، دستکش و گان باشند و در غیر اینصورت مانع ورود رانندگان و کامیون‌های آنها می‌شوند.

لطیفی با بیان اینکه از سه روز گذشته در مرز سومار 1500 دستگاه کامیون‌ ایرانی متوقف مانده بود گفت: با رایزنی‌های انجام شده و اجرای شروط عراقی‌ها در این مرز تاکنون 200 کامیون از مرز عبور کردند 300 کامیون دیگر در حال تخلیه بار هستند و حدود 900 کامیون هنوز در این مرز متوقف مانده‌‌اند.

وی درباره آخرین وضعیت مرز ایران و آذربایجان اظهار داشت: در مرز بیله‌سورا در استان اردبیل تردد تجاری در حال انجام است و تمام گمرکات ایران و آذربایجان فعال هستند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: