March 2020 31 / سه‌شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۶۱۰۴
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
0
مدیر امور عضویت، کارت بازرگانی و گواهی مبدا اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به دورکاری و شیفتی کار کردن کارکنان این واحد تاکید کرد که تمام امور جاری مربوط به صدور و تمدید کارت بازرگانی و صدور گواهی مبدا به‌روز و بدون تاخیر انجام می‌شود و همچنان نیازی به مراجعه حضوری افراد نیست مگر در موارد ضروری که اعلام شود.
به گزارش پول نیوز، اعظم رضایی گفت: از روز سه‌شنبه ۶ اسفند که واحد عضویت، کارت بازرگانی و گواهی مبدا به‌طور دورکاری و با شیفتی کار کردن، خدمات خود را ارائه می‌دهد، تمام امور مربوط به پرونده‌های موجود در سیستم، در زمان مقرر و بدون تاخیر انجام شده است.
 
ضمن اینکه با توجه به باز بودن سامانه صدور و تمدید کارت بازرگانی، روزانه نیز تعدادی پرونده به فرآیند رسیدگی افزوده می‌شود که با همکاری کارکنان واحد عضویت اتاق به فوریت مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. وی افزود: درحال‌حاضر، پنج نفر (یک‌سوم) از کارکنان این واحد به‌صورت شیفتی در اتاق حاضر می‌شوند و در بخش‌های میز مرجع، محاسبات مالی، چاپ کارت، صدور گواهی مبدا و مدیریت واحد فعالیت می‌کنند.
 
مابقی کارکنان به‌صورت دورکاری در تمام ساعات اداری فعال هستند. مدیر امور عضویت، کارت بازرگانی و گواهی مبدا اتاق بازرگانی تهران با اشاره به الزام الصاق هولوگرام روی گواهی مبدا و حضور درخواست‌کننده در اتاق، گفت: با توجه به ناگزیر بودن حضور درخواست‌کننده برای دریافت گواهی مبدا، تدبیری اتخاذ شده است که پس از پایان دریافت و بررسی مدارک، صدور گواهی مبدا و الصاق هولوگرام، به‌صورت پیامکی به شخص درخواست‌کننده اعلام می‌شود که می‌تواند برای دریافت آن مراجعه کند.
 
به این صورت در کمترین زمان حضور، گواهی مبدا به او تحویل داده می‌شود تا هیچ‌گونه ازدحامی شکل نگیرد.
 
رضایی همچنین در مورد فرآیند بازدید از محل شرکت‌ها که یکی از مراحل تمدید و صدور کارت بازرگانی است، گفت: با توجه به اینکه شرکت‌ها نیز اغلب به دورکاری روی آورده یا تعطیل هستند، فعلا بازدیدها انجام نمی‌شود.
 
وی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون فعالان اقتصادی برای پیگیری خود نیاز حداقلی به حضور فیزیکی در اتاق تهران دارند، توضیح داد که در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه اتاق فعالیت خود را به‌طور کامل انجام می‌دهد، اما ساعات کاری برابر مصوبه ستاد مقابله با شیوع کرونا، کاهش یافته و از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳ خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: