April 2020 09 / پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۶۰۰۱
۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
0
امسال واریز سود سهام عدالت با یک علامت سوال بزرگ از سوی دارندگان این سهام همراه بود، تعداد زیادی از این افراد به دنبال پاسخ این سوال بودند که چرا سود سهام عدالت کمتر از ارقامی اعلامی قبلی واریز شده است؟
به گزارش پول نیوز، براساس اظهارات رئیس سازمان خصوصی‌سازی واریز سود سهام عدالت از شنبه سوم اسفند ماه به مدت یک هفته آغاز شد و در روز جمعه نهم اسفند ماه به اتمام رسید؛ اما در طول این یک هفته بسیاری از دارندگان سهام به خصوص کسانی که برگه سهام آنها یک میلیون تومانی بوده به محض دریافت سود سهام خود معترض بودند که چرا  مبلغ  ۲۰۵ هزار تومانی برای آنها واریز نشده است.

علیرضا صالح، رئیس سازمان خصوصی‌سازی پیش از آغاز واریزی‌ها و در نشست خبری که در روزهای میانی بهمن ماه برگزار شد رقم سود سهام عدالت امسال برای یک میلیون تومان را بیش از ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد، به عبارتی دیگر وی شرایط دریافت این مبلغ را در ابتدا عنوان نکرد به همین علت نیز با شروع واریزی‌ها تعداد زیادی از دارندگان سهام نسبت به سود دریافت شده خود معترض شدند.

بسیاری از این افراد که رقم سهام آنها یک میلیون تومان بود، حدود ۱۰۷ هزار تومان سود دریافت کردند.

پس از آن صالح گفت که فقط افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی سود ۲۰۵ هزار تومانی سهام عدالت را دریافت می‌کنند، همچنین ارزش واقعی برگه‌های یک میلیون تومانی سهام عدالت حدود ۵۳۰ هزار تومان است و به این مقدار سود تعلق می‌گیرد.

وی افزود: سود سهام عدالت با توجه به اینکه افراد زیر نظر کمیته امداد و بهزیستی مالکیت صددرصد سهام خود را در اختیار دارند این افراد ۲۰۵ هزار تومان را به صورت کامل دریافت می‌کنند، اما دیگر مشمولین که مالک بخشی از سهام خود هستند به همان نسبت سود دریافت می‌کنند.

به عبارت دیگر سازمان خصوصی‌سازی در ابتدا مشخص نکرد که این سود ۲۰۵ هزار تومانی به چه کسانی می‌رسد و این انتظار برای همه دارندگان سهام عدالت ایجاد شد که مبلغ اعلام شده را دریافت می‌کنند.

برخی دیگر از افراد نیز معترض بودن که حتی سود ۱۰۷ هزار تومانی را نیز دریافت نکرده‌اند، براساس اظهارات رئیس سازمان خصوصی‌سازی ارزش برگه‌های سهام این افراد حتی از ۵۳۰ تومان معمول نیز پایین‌تر است.

بنابراین هر شخص دارای سهام عدالت به نسبت ارزش واقعی برگه‌ سهام خود سود دریافت کرده است.

موضوعی که شاید تا به امسال سهام‌داران به آن توجه نکرده‌اند میزان ارزش واقعی برگه سهام است که سود به آن تعلق می‌گیرد.

در میان انتقاداتی که از سوی مخاطبان تجارت‌نیوز مطرح شده است، حتی برخی از افراد هستند که ادعا می‌کنند سود واریزی برای آنها ۶۰ هزار تومان است. اما با پایان یافتن زمان واریز سود سهام عدالت، آیا کسی است که علی‌رغم داشتن برگه‌های سهام عدالت و دریافت سود آن در سال‌های قبل، امسال هیچ مبلغی بابت این سهام دریافت برایشان واریز نشده باشد؟

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.