March 2020 31 / سه‌شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۵۸۷۵
۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
0
بر اساس اطلاعیه فرابورس در خصوص تغییر دستورالعمل عرضه‌های اولیه، ۲۰ درصد مازاد بر تعداد اوراق بهادار قابل عرضه در روز عرضه اولیه، با قیمت ثابت کشف شده پس از فرآیند عرضه اولیه، به صندوق‌های سرمایه‌گذاری (بادرآمد ثابت، در سهام و مختلط) داده می‌شود.

به گزارش پول نیوز، مدیریت عملیات بازار شرکت فرابورس ایران با صدور اطلاعیه‌ای اصلاح مواردی از دستورالعمل پذیره‌ویسی و عرضه اولیه اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را اعلام کرد که جزئیات آن بدین شرح است:

1- ماده شش به شرح ذیل اصلاح شد:

ماده شش: سهام عرضه شده در عرضه اولیه ناشران دولتی مطابق مقررات مربوط به عرضه‌های دولتی و برای سایر ناشران در بورس و فرابورس، باید به گونه‌ای عرضه شود که حد نصاب‌های تعیین شده در دستورالعمل پذیرش را بر اساس بازار و تابلوی مربوطه احراز نماید.

تبصره یک: تغییر در میزان عرضه اولیه سهام ناشران، بر اساس اندازه ناشر و با تصویب هیأت پذیرش، امکانپذیر خواهد بود. به هر ترتیب سهام باید به‌گونه‌ای عرضه شود که حداکثر شش ماه پس از روز عرضه اولیه، سهام شناور آزاد شرکت حد نصاب‌های تعیین شده در دستورالعمل پذیرش را بر اساس بازار و تابلوی مربوطه احراز نماید.

2- تبصره چهار و پنج به شرح ذیل به ماده 9 الحاق شد:

تبصره چهار: در خصوص سهام، 20 درصد مازاد بر تعداد اوراق بهادار قابل عرضه در روز عرضه اولیه، با قیمت ثابت کشف شده پس از فرآیند عرضه اولیه، به صندوق‌های سرمایه‌گذاری (بادرآمد ثابت، در سهام و مختلط) اختصاص داده می‌شود.

تبصره پنج: بورس موظف است سقف خرید هر یک از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مجاز به شرکت در عرضه اولیه موضوع تبصره ٤ این ماده را همزمان با انتشار اطلاعیه عرضه تعیین، اعلام و در سامانه اعمال نماید. معیار تعیین سهمیه هر یک

از صندوق‌های سرمایه‌گذاری، تعداد دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری هر صندوق است.

3- تبصره 2 و 3 به شرح ذیل به ماده 17 الحاق شد:

تبصره دو: در خصوص سهام، تعداد کل اوراق بهادار قابل عرضه موضوع این ماده تعداد کل اوراق بهادار قابل عرضه به غیر از مقدار تخصیص یافته به صندوق‌های سرمایه‌گذاری موضوع تبصره ٤ ماده 9 است.

تبصره سه: تخصیص سهام به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در مرحله پایانی عرضه به روش تسهیم و برمبنای سقف مجاز

موضوع تبصره 5 ماده 9 و با قیمت پایانی ورقه بهادار در روز عرضه صورت میگیرد. مازاد تخصیص سهام در این مرحله، در تعهد متعهد خرید نمی‌باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: