علائم از رشد بورس سخن می گویند
کد خبر: ۳۲۵۷۲۰
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
0
افزایش حجم و ارزش معاملات بازار سرمایه به خوبی به کام شرکت «بورس اوراق بهادار تهران» نشسته و شاهد رشد درآمدها هستیم.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «بورس اوراق بهادار تهران» در بهمن ماه از محل معاملات انجام شده در بازار سرمایه 485 میلیارد ريال درآمد کسب کرد که نسبت به دی ماه 31 درصد رشد نشان می دهد. این موضوع، خود به خوبی بیانگر آن است که در بهمن ماه معاملات بازار شتاب بیشتری گرفته و تعداد خرید و فروش ها بالاتر رفته است.
به همین دلیل است که درآمد حاصل از ارائه خدمات به کارگزاری ها نیز با رشد هر چند 2 درصدی همراه شده است. در این میان، درآمد حق درج و پذیرش، 10 درصد کاهش یافته که نشان می دهد در بهمن ماه تعداد شرکت های کمتری برای حضور در بازار سرمایه ابراز تمایل کرده‌اند.
به طور کلی، «بورس» از ابتدای سال 98 تا پایان بهمن ماه 213 میلیارد ريال از محل حق درج و پذیرش درآمد شناسایی کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 5 درصدی را نشان می دهد. درآمد حاصل از ارائه خدمات به کارگزاری ها رشد 37 درصدی داشت و از محل معاملات نیز 2398 میلیارد ريال کارمزد کسب کرد و افزایش جالب توجه 216 درصدی را به نمایش گذاشت.

رشد معاملات به کام «بورس»

به طور کلی، آمار «بورس» به خوبی رونق معاملات در سال جاری را بیان می کند و نشان از بهمن ماهی داغ دارد که انتظار می رود این شرایط در اسفند ماه نیز تکرار شود و شاهد رشد بیش از پیش درآمدهای «بورس» باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: