April 2020 09 / پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۵۶۸۲
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
0
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به منظور جلوگیری از خروج مسافران بیمار از کشور در تمامی مبادی فرودگاهی کنترل و چک مسافران با جدیت انجام می شود.

به گزارش پول نیوز، علی عابدزاده در نشست مشترک با معاون حوزه همکاری های بین الملل وزارت بهداشت، مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی، نمایندگان سپاه، وزارت اطلاعات و... با بیان این‌که باید تلاش کنیم در مبادی فرودگاهی کنترل ها تشدید شود و هیچ مسافر بیماری از کشور خارج نشود، اظهار کرد: باید به منظور رعایت نکات بهداشتی و اقدامات لازم جهت کنترل مسافران ضدعفونی های لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: در فرودگاه‌ها کمیته تسهیلات فرودگاهی با حضور نماینده وزارت بهداشت جلسات مداوم تشکیل و مسائل حوزه بهداشت را پیگیری می کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: در این سازمان نیز ستاد مرکزی سلامت صنعت هوانوردی تشکیل شده که راهبری مسائل در این زمینه تصمیم گیری و ابلاغ می شود و دوره های آموزش مورد نظر وزارت بهداشت برای کروی پروازی تشکیل و سیلابس های ویژه مقابله با کرونا توسط اساتید ارائه و تدریس شود.

عابدزاده گفت: همکاری ها و تامین امکانات لازم برای تیم های اعزامی وزارت بهداشت به فرودگاه‌ها و متقابلا از وزارت بهداشت به منظور تامین نیازهای بهداشتی فرودگاهها و شرکت های هواپیمایی برای اجرای دستورالعمل های آن وزارت خانه به عمل آید.

وی اضافه کرد: متاسفانه به دلیل نگرانی از انتقال ویروس کرونا حجم مسافران کم شده و بسیاری از تورهای گردشگری کنسل و همین امر منجر به ضرر اقتصادی برای شرکت های هواپیمایی شده است و شرکت های هواپیمایی باید برای مستندسازی گزارش های اقتصادی خود از هم اکنون اقدامات لازم را انجام تا نسبت به ارسال گزارشهای مذکور به مسئولان مربوطه برنامه ریزی های لازم به عمل آید.

نماینده وزارت بهداشت نیز در این جلسه با ارائه راهکارها برای سرعت بخشیدن به فعالیت های لازم و کنترل دقیق تر از مبادی فرودگاهی نظراتی را ارائه و انتظارات شرکت های هوایی برای وصول به اهداف و کاهش خطرات ناشی از شیوع بیماری بیان کردند.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه سلامت مردم و نیروهای انسانی صنعت برای ما بسیار مهم و در اولویت قرار دارد از نماینده وزارت بهداشت خواست تا ارائه دستورالعمل ها جهت ابلاغ به فرودگاهها و شرکت های هواپیمایی تسریع شود.

از سوی دیگر سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از الزامی بودن استرداد بلیت پروازهای داخلی و خارجی بدون دریافت جریمه از تاریخ 5 اسفندماه تا اطلاع ثانوی خبر داد.

جعفرزاده افزود: با توجه به شرایط به وجود آمده پس از انتشار ویروس کرونا و عدم پذیرش اتباع ایرانی توسط تعدادی از کشورها و تعلیق موقت برخی پروازها سازمان هواپیمایی کشوری بخشنامه استرداد بلیت هواپیما بدون دریافت جریمه را به شرکت های هواپیمایی داخلی و نمایندگی های کل فروش شرکت های هواپیمایی خارجی ابلاغ کرد.

وی افزود: با توجه به شرایط غیرقابل اجتناب ایجاد شده اتخاذ تدابیر و هماهنگی های لازم به منظور بازگشت مسافران ایرانی که از سوی شرکت ها به مقاصد پروازی که در مورد پذیرش اتباع ایرانی محدودیت قائل شده اند، ضروری است و انجام هماهنگی های لازم در راستای استرداد وجه بلیت، بدون اعمال هرگونه جریمه بلیت مسافران که از این رهگذر پروازهای آنها در رفت و یا بازگشت مختل شده است، صورت گیرد.

جعفرزاده تصریح کرد: از نمایش، صدور و ایجاد هرگونه تعهد در مسیرهای خارجی مورد نظر از تاریخ ابلاغ این نامه جدا خودداری شود این در حالی است که با توجه به تذکرات مکرر شاهد فروش و عرضه بلیت و ایجاد تعهد در برخی از سایت های فروش یا دفاتر خدمات مسافرت هوایی در قالب تور مسافرتی در مسیرهای غیرقابل انتقال برای شرکت های هواپیمایی هستیم.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: بدیهی است متخلفان بدون هرگونه اغماض به مراجع ذیربط ارجاع و مسئولیت هرگونه ایجاد تعهد به عهده صادر کننده بلیت خواهد بود.

وی یادآور شد:براساس بخشنامه صادره این سازمان مسافرانی که تاکنون در مسیرهای داخلی وخارجی نسبت به ابتیاع بلیت سفر اقدام کرده اند و درخواست کنسلی آن را به دلایل شرایط کنونی (انتشار ویروس کرونا) دارند، لازم است بدون هرگونه اعمال جریمه عملیات استرداد بلیت آنان در مسیر رفت و برگشت تا اطلاع ثانوی صورت پذیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.