منابع ارزان، نقطه تمایز این بانک؛
کد خبر: ۳۲۵۶۲۶
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
0
پول نیوز - گزارش بهمن ماه «بانک ملت» همچنان از تراز درآمدی مثبت حکایت می کند.

«وبملت» 7 هزار میلیارد ريال مثبت ماند

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، «بانک ملت» گزارش عملکرد بهمن ماه خود را منتشر کرد که بر اساس آن، طی یک ماهه بهمن، 20 هزار و 316 میلیارد ريال سود تسهیلات اعطایی شناسایی کرد و 12 هزار و 454 میلیارد ريال سود سپرده های سرمایه گذاری پرداخت کرد.
به عبارتی، تراز درآمدی «بانک ملت» در بهمن ماه 7 هزار و 862 میلیارد ريال مثبت بود؛ این در حالی است که در دی ماه تراز 8 هزار و 209 میلیارد ريال مثبت بود.
در مجموع، این بانک طی 11 ماه از سال 98 بالغ بر 222 هزار میلیارد ريال سود تسهیلات اعطایی به ثبت رساند و در مقابل، 133 هزار و 923 میلیارد ريال سود سپرده های سرمایه گذاری پرداخت کرد.
به این ترتیب، با گذشت 11 ماه از سال، تراز درآمدی «وبملت» مثبت 88 هزار و 77 میلیارد ريال است.
شایان ذکر است که در 11 ماهه سال 97 بانک 186 هزار میلیارد ريال سود تسهیلات و 135 هزار میلیارد ريال سود سپرده ها شناسایی کرد. بنابراین، می توان گفت عملکرد «وبملت» در سال جاری بهتر از سال قبل بوده و تراز درآمدی مثبت‌تر شده است.
نگاهی به وضعیت سپرده گذاری در این بانک نشان می دهد که 915 هزار میلیارد ريال انواع قرض الحسنه و 670 هزار میلیارد ريال سپرده های کوتاه مدت وجود دارد. 395 هزار میلیارد ريال نیز سپرده بلند مدت یک ساله است. بنابراین، از 6090 هزار میلیارد ريال کل سپرده های سرمایه گذاری در «بانک ملت»، اغلب مربوط به منابع ارزان قیمت است. به همین جهت است که تراز درآمدی مثبت است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: