April 2020 05 / يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۵۶۰۴
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
0
پول نیوز - رئیس اتحادیه خشکبار کشوری از وجود خشکبار کافی در بازار برای خرید شب عید خبر داد.

به گزارش پول نیوز، در خصوص وضعیت بازار خرید شب عید و عرضه خشکبار اظهار داشت: با توجه به تأیید پزشکان و مطالبی که در خصوص مقاوم سازی و تقویت عمومی بدن به دلیل وجود ویروس کرونا در این مدت منتشر شده است، میزان خرید خشکبار افزایش یافته و به نوعی واحد های صنفی عید را زودتر شروع کردند.

وی با بیان اینکه تقاضای خرید خشکبار از چند روز گذشته شروع شده است، گفت: روز گذشته و امروز جلساتی با واحد های بازرسی اتحادیه تا تقاضای ایجاد شده برای خرید باعث افزایش قیمت نشود و با همان نرخ های گذشته و معقول در اختیار مردم قرار گیرد.

رئیس اتحادیه خشکبار کشوری ادامه داد: امیدواریم با این کار و جلوگیری از عدم افزایش قیمت، مردم بتوانند در این شرایط از خشکبار و به خصوص آجیل در سبد خانوار خود استفاده کنند.

ارزانی تصریح کرد: هیچ مشکلی در تأمین کالا نداشته و کمبودی در اقلام وجود ندارد و تنها مشکل ما در کمبود مغز بادام درختی است که سال گذشته به دلیل سرما زدگی و آفت این اتفاق رخ داد.

رئیس اتحادیه خشکبار کشور در خصوص تأثیر ارز بر روی قیمت ها نیز گفت: در حال حاضر قیمت ارز تا حدی کنترل و ثابت شده ولی اگر وضعیت ارز متلاطم و افزایشی باشد بر روی قیمت خشکبار نیز اثر می گذارد. در حال حاضر قیمت ها نسبت به دو ماه گذشته کمی  گران تر شده ولی با توجه به اینکه ارز ثابت شده، قیمت خشکبار نیز افزایش نیافته است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: قیمت ارز تأثیر مستقیم بر روی خشکبار دارد زیرا ٧ درصد پسته تولید کشور برای صادرات و ٣ درصد آن برای نیاز داخل استفاده می شود، بنابراین مستقیم از ارز تأثیر می پذیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: