رشد 94 درصدی درآمدهای این سرمایه گذار؛
کد خبر: ۳۲۵۴۹۸
۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
0
پول نیوز - سال مالی 98 «وغدیر» با تحقق 542 ريال سود به ازای هر سهم به پایان رسید که نوید مجمعی پربار برای سهامداران را می دهد.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «سرمایه گذاری غدیر» گزارش صورت های مالی دوره 12 ماهه منتهی به آذر 98 را منتشر کرد و از تحقق 542 ريال سود به ازای هر سهم خبر داد.
درآمد سود سهام در سال مالی 98 نسبت به سال مالی 97 رشد جالب توجه 100 درصدی داشت و به رقم 40576 میلیارد ريال رسید.
همچنین، از فروش سرمایه گذاری ها 284 میلیارد ريال سود کسب کرد که نسبت به سال قبل افت 86 درصدی را نشان می دهد. علت کاهش سود فروش سرمایه گذاری ها این است که «وغدیر» در این سال فقط 636 میلیارد ريال از سرمایه گذاری های خود را به فروش رساند؛ در حالی که در سال مالی 97 بیش از 6538 میلیارد ريال فروش انجام داده بود. در واقع، این شرکت سرمایه گذار ترجیح داده در بازار سرمایه سال 98 کمتر دست به فروش بزند و نگهداری سهام تحت تملک را بیش از فروش مایه درآمدزایی خود می داند.
با کسب سایر درآمدهای عملیاتی، جمع کل درآمدهای «وغدیر» به رقم 41121 میلیارد ريال رسید که 84 درصد بیش از درآمد سال مالی قبل است.
به این ترتیب، سود خالص در رقم 39033 میلیارد ريال قرار گرفت که نشان از رشد 94 درصدی نسبت به سال مالی 97 دارد.
شایان ذکر است که «وغدیر» 59800 میلیارد ريال در شرکت های بورسی سرمایه گذاری کرده که ارزش بازار آن بالغ بر 321526 هزار میلیارد ريال است. به علاوه، 28274 میلیارد ريال در شرکت های غیربورسی سرمایه گذاری کرده است.
قابل توجه سهامداران «وغدیر»، این شرکت درنظر دارد 380 ريال از 542 ريال سود تحقق یافته را در مجمع عمومی عادی سالیانه تقسیم کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: