April 2020 02 / پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۵۴۶۹
۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
0
پول نیوز - دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی: لغو سفر‌ها و بلیط‌ها تنها مربوط به سفر‌های خارجی نیست و شامل سفر‌های داخلی هم می‌شود که زیان شدیدی برای شرکت‌های مسافری به همراه دارد.

به گزارش پول نیوز، شیوع کرونا در ایران موجی از نگرانی را برای مسافران داخلی و خارجی به همراه داشت. البته جز این مسائل مردم کشور‌های همسایه هم در فضای مجازی نگرانی خود را نشان دادند و از ترس خود نوشتند و خواستار بسته شدن مرز‌های این کشور به روی ایرانیان برای شیوع کرونا شدند.
 
آنچه نمایان است بسیاری از مسافران بلیط‌های خود را لغو کرده‌اند. اما موضوع به همین جا ختم نمی‌شود چرا که شنیده‌ها حاکی از آن است برخی از تور‌های مسافرتی هم لغو شده‌اند.
 
مقصود اسعدی سامانی در رابطه با چگونگی شرایط شرکت‌های مسافری می‌گوید: آمار و ارقام دقیقی از تعداد انصراف دهندگان سفرهای خارجی وجود ندارد ولی تعداد کثیری از افراد بلیط‌های خود را لغو کرده و مسافرت منصرف شده‌اند.

او در ادامه توضیح داد: متاسفانه لغو بلیط‌ها شامل سفر‌های داخلی نیز می‌شود. این موضوع مربوط به روز‌های اخیر است که نگرانی مردم از شیوع ویروس کرونا موجب چنین اقدامی از سوی مسافران شده است. اما اکنون نمی‌توان درمورد قیمت بلیط‌ها و تغییر قیمت‌ها صحبت کرد و این موضوع نیاز به زمان دارد تا مورد بررسی قرار بگیرد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در خاتمه اضافه کرد: طبق مقرارت شرکت‌های هواپیمایی در صورت لغو بلیط مبلغی از آن کسر می‌شود که بستگی به شرایط و زمان لغو بلیط دارد. البته جالب است بدانید شرکت‌های هواپیمایی بیشترین متضرران هستند. زیرا تعداد کثیری بلیط‌های خود را لغو می‌کنند و شرکت هواپیمایی مجبور است برای تعداد اندک مسافر پرواز را انجام دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: