April 2020 06 / دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
برای اولین بار در تاریخ صنعت هوانوردی کشور؛
کد خبر: ۳۲۵۳۶۰
۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
0
سهام یک شرکت هواپیمایی قدیمی وابسته به یکی از مناطق آزاد کشور در بورس عرضه می شود.

به گزارش پول نیوز، یک شرکت هواپیمایی وابسته به یکی از سازمان‌های منطقه آزاد اعلام کرد: در راستای اجرای سیاست‌های اصل ۴۴، سهام این ایرلاین به عنوان نخستین شرکت هواپیمایی کشور در بورس عرضه خواهد شد که در این خصوص ساختار شرکت بر اساس استانداردها و چارچوب مقرراتی سازمان بورس و اوراق بهادار در حال اصلاح است.

گفته می‌شود این ایرلاین حرکت به سمت کاهش پروازهای چارتری و تلاش برای سوددهی را آغاز کرده و در این خصوص گام‌های استواری برداشته است.

بنا بر اعلام مقامات این شرکت هواپیمایی، در طول هشت ماه گذشته ظرفیت صندلی‌های مسافری و ناوگان، توسعه و رشد دو برابری داشته و یک فروند ایرباس A۳۲۱، یک فوکر F۱۰۰ و دو فروند بوئینگ MD که زمینگیر بودند به ناوگان فعال این شرکت بازگشته که بر روند درآمدزایی آن اثر مطلوبی داشته است.

با توجه به اینکه سازمان منطقه آزاد متولی این شرکت هواپیمایی، در یکی از جزایر گردشگرپذیر کشور فعال است، ایرلاین مذکور توانسته روند سوددهی را با توسعه پروازها به مقصد این جزیره گردشگری، تسریع کند.

به نظر می‌رسد شرکت هواپیمایی مذکور ۱۰ درصد از سهام شرکت را در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی از طریق بازار سرمایه و با هماهنگی سازمان خصوصی سازی عرضه کند. مهمترین آثار این اقدام، افزایش شفاف سازی صورت‌های مالی این ایرلاین خواهد بود.

این اولین بار است که سهام یک ایرلاین در ایران در بورس عرضه خواهد شد. پیش از این نیز یک ایرلاین به تأمین مالی تهیه ناوگان از طریق ابزاری با عنوان «اجاره هواپیمایی» اقدام کرده بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
2 واکسن کرونا در مرحله آخر تست انسانی
دو نمونه از واکسن ویروس کرونا که محققان توسعه داده‌اند، وارد مرحله آزمایشات انسانی می‌شوند، اما ۶۰ واکسن دیگری که دیگر محققان توسعه داده‌اند، فعلا در مرحله پیش‌بالینی قرار خواهند داشت.