April 2020 09 / پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹
درآمدهایی که تکرار نشد؛
کد خبر: ۳۲۵۲۸۰
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
0
پول نیوز - «غدام» سال مالی 98 را با ثبت زیان 225 ريالی برای هر سهم به پایان رساند و دنده معکوس کشید.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «خوراک دام پارس» بر خلاف سال مالی منتهی به آذر 97، در سال مالی 98 متحمل زیان شد و به ازای هر سهم 225 ريال زیان شناسایی کرد.

علت اصلی زیاندهی «غدام» افت 35 درصدی درآمدهای عملیاتی است. این در حالی است که در این سال ها به موجب تورم اقتصادی شدید، بسیاری از شرکت ها با رشد درآمدها مواجه شده‌اند اما؛ این شرکت دنده معکوس کشیده و خلاف جهت حرکت کرده است.

تعداد فروش محصولات از 13 هزار در سال مالی 97 به کمتر از 6 هزار در سال مالی 98 تنزل یافت و افزایش نرخ های فروش نیز به کمک شرکت نیامد.

با همه این اوصاف، «غدام» پیش بینی کرده در سال مالی 99 با جهشی باورنکردنی، 956 میلیارد ريال درآمد عملیاتی شناسایی کند! شرکت برای سال آینده فروش به میزان ۲۹.۹۲۴ تن پیش بینی کرده که قسمتی مربوط به اجرای توافقات و قرارداد با شرکت های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر در قالب اجرای زنجیره تامین و مابقی فروش به سایر مشتریان است.

در نهایت، حدود 14 میلیارد ريال زیان خالص در صورت های مالی «غدام» نشست و این شرکت که سرمایه بسیار اندک 60 میلیارد ريالی دارد، 60 میلیارد ريال نیز سود انباشته به ثبت رسانده است.

البته باید درنظر داشت که سال گذشته این شرکت تنها به مدد فروش سرمایه گذاری ها از زیان خالص گریخت؛ چرا که با زیان عملیاتی سنگینی روبرو شده بود.

خوراک زیان در «غدام»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.