رشد 148 درصدی سود این روغن ساز؛
کد خبر: ۳۲۵۲۷۹
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
0
پول نیوز - سال مالی 98 «غبشهر» نیز به پایان رسید و نوید مجمعی پربار به سهامداران این روغن ساز داد.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ شرکت «صنعتی بهشهر» سال مالی 98 خود را با ثبت سود 699 ريالی برای هر سهم به پایان رساند و شیرین رشد سودآوری 148 درصدی را به کام سهامداران خود نشاند.

درآمدهای عملیاتی شرکت 14 درصد رشد کرد اما؛ از آن جایی که بهای تمام شده 7 درصد افزایش یافت، سود ناخالص پرش 74 درصدی را تجربه کرد. رشد مبلغ فروش محصولات تنها ناشی از افزایش نرخ ها بوده و مقدار فروش در این سال با افت 19 درصدی مواجه شد.

نکته جالب توجه این است که «غبشهر» در سال مالی منتهی به آذر 98 حدود 451 میلیارد ريال صرف تبلیغات کرد و در نظر دارد در سال مالی 99 حدود 500 میلیارد ريال برای این سرفصل کنار بگذارد. همین موضوع عاملی شد تا هزینه های فروش، عمومی و اداری در سال مالی 98 با رشد 43 درصدی نسبت به سال مالی 97 همراه شود.

از سوی دیگر، بابت زیان تسعیر ارز 213 میلیارد ريال هزینه به شرکت تحمیل شد و 282 میلیارد ريال هزینه مالی پرداخت کرد که 31 درصد افزایش نشان می دهد.

در مجموع، «غبشهر» با کسب سود خالص 2097 میلیارد ريالی در سال مالی 98، جمع کل سود انباشته خود را به رقم 4420 میلیارد ريال نزدیک کرد. با توجه به سرمایه 3000 میلیارد ريالی این روغن ساز، انتظار می رود در مجمع سالانه پیش رو، «غبشهر» تقسیم سود مناسبی داشته باشد.

پتبلیغات «غبشهر» جواب داد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: