مدیرعامل کارگزاری آپادانا خبر داد:
کد خبر: ۳۲۵۲۳۱
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
0
پول نیوز - بازار طی روزهای دیگه با افت مواجه شد و این افت یک عوامل برای استراحت بازار محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار پول نیوز، افت و اخیز جز حیاتی و اصلی بازار بوده است. هرگاه افزایشی در بازار رخ می دهد باید بعد پس از استراحت و یا کاهشی در بازار ایجاد شود تا بازار به حد تعادل خود برسد.

محمد کاظم مهدوی مدیرعامل کارگزاری آپادانا در گفتگو با خبرنگار پول نیوز بیان داشت: طی روزها و هفته های گذشته بازار رشد خوب و مطلوبی را تجربه کرد اما؛ در حال حاضر بازار فشارها و رقبای متنوعی از جمله بازار سکه را تحمل می کند.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: طی روزهای گذشته خرید و بازدید سهام پتروشیمی و فولادی کمتر شد و در مقابل سهم ها خودرویی و بانکی در لیست نماد پربیننده قرار گرفت اما؛ امروز این داستان بالعکس شده و بازدید گروهای خودرویی و بانکی به کمترین حد خود رسیده است.

وی افزود: درحال حاضر برخی از شرکت هایی که ارزش ذاتی کمتری دارند با قیمت های بسیار بالا خرید و فروش می شوند که مورد هم به ضرر بازار و هم به ضرر سهامداران است و غایت باعث حباب در بازار می شود.

مدیرعامل کارگزاری آپادانا درباره بازار دوطرفه بیان داشت: فروش تعهدی در واقع مشابه short sell است و اغلب در بازارهای معکوس کاربرد دارد تافرصت سود بیشتر برای متقاضی ایجاد شود.

مهدوی در نهایت تاکید داشت: این یک مدل ناقص از short sell بوده و نحوه اجرا و نوع عملکرد آن در بازار محدود و بازار سرمایه ایران تنها می تواند یک نمونه کوچک از این بازار را ایجاد را کند و در نهایت وزن زیادی از بازار را اشغال نمی کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: