April 2020 06 / دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۵۱۷۲
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۳
0
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل۴۴ قانون اساسی از احتمال تعیین حکم قانونی در قانون بودجه سال آینده برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خبر داد.

به گزارش پول نیوز، حمیدرضا فولادگر با اشاره به تکلیف قانونی تعیین شده در بودجه سال 98 برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اظهار کرد: در بند (هـ) تبصره 2 قانون بودجه سال 98 قید شده که دو باشگاه پرسپولیس و استقلال با کشف قیمت در فرابورس تا پایان شهریورماه سال 98 واگذار شوند که این مهلت با حضور نمایندگان دستگاه‌های نظارتی در نشستی در کمیسیون اصل 44 قانون اساسی تا پایان سال تمدید شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که دولت باید نسبت به فروش برند دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تا پایان سال اقدام کند، ادامه داد: وزارت ورزش و برخی از کارشناسان سازمان خصوصی سازی نسبت به روش اجرای این قانون یعنی فروش برند دو باشگاه به صورت مجزا و کشف قیمت در فرابورس و فروش بلوکی آن انتقاداتی داشتند که مقرر شد این شیوه‌نامه دستخوش تغییراتی شود.

وی اضافه کرد: سازمان خصوصی سازی و وزارت ورزش و جوانان به کمیسیون اصل 44 قول دادند که تا پایان سال، رسیدگی و حسابرسی به اموال دو باشگاه پایان برسد و فروش برند و نشان دو باشگاه نیز صورت گیرد.

فولادگر با بیان اینکه تا زمان بررسی بودجه 99 در مجلس به دولت مهلت خواهیم داد، افزود: در صورتی که وعده سازمان خصوصی سازی و وزارت ورزش در این باره محقق نشد و حسابرسی دو باشگاه یا فروش برند انجام نگرفت، در بودجه سال 99 حکم جدیدی برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در جریان بررسی بودجه در صحن علنی مجلس، تعیین خواهیم کرد.

علت تعلل در واگذاری برند دو باشگاه چیست؟

به گزارش خانه ملت، رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل44 قانون اساسی اظهار کرد: در حال حاضر نیز واگذاری برند دو باشگاه به این دلیل به تعویق افتاده که برند را نمی‌توان از اموال دو باشگاه تفکیک کرد؛ بنابراین در ابتدا شاید تصمیم بر این شود که به جای فروش برند، کشف قیمت از طریق فرابورس صورت گیرد و پس از آن نسبت به واگذاری دو باشگاه اقدام شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.