کد خبر: ۳۲۵۱۱۷
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
0
پول نیوز - بلوک ۲۰ درصدی شرکت پالایش نفت لاوان بالاتر از قیمت پایه تعیین شده در فرابورس به فروش رسید.

فروش بلوک ۲۰ درصدی پالایش نفت لاوان

 

به گزارش پول نیوز، بلوک ۲۰ درصدی شرکت پالایش نفت لاوان به قیمت تابلوی فرابورس در حالی به قیمت تابلوی فرابورس در روز عرضه(معادل قیمت بسته شدن روز قبل از عرضه) بعلاوه ۲۰ درصد به شرط آن که از مبلغ ۴۸ هزار و ۲۹۶ ریال کمتر نباشد، دیروز(شنبه) توسط سازمان خصوصی‌سازی به ارزش کل پایه ۱۱ هزار و ۴۴میلیارد و ۵۳۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۷۲۰ریال در فرابورس ایران عرضه شد، که این بلوک ۲۰ درصدی بالاتر از قیمت پایه تعیین شده به فروش رسید.

بر این اساس، این بلوک که ۲۲۸میلیون و ۶۸۴هزار و ۳۲۰ سهم این شرکت را شامل می‌شود، به قیمت هر سهم ۵۹ هزار و ۷۰۶ ریال، به وکالت از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و به‌صورت ۵۰ درصد نقد و بقیه اقساط ۲ ساله به فروش رسید.

گفتنی است بلوک ۲۰ درصدی شرکت پالایش نفت لاوان به استناد قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، مصوبه هیئت واگذاری و سایر قوانین و مقررات مربوطه و با رعایت دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی(استراتژیک) و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاری‌ها در فرابورس عرضه شد.

این در حالی است که سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده بود خریدار سهام این شرکت در صورت احراز شرایط مقرر در شیوه‌نامه تشویق بخش خصوصی و تعاونی از مزایای این شیوه‌نامه به شرح زیر برخوردار خواهد بود:

الف) افزایش سقف کل زمانی و مجموع تعداد اقساط برای خریداران بخش خصوصی تا میزان یک سوم و برای خریداران بخش تعاونی تا میزان دو پنجم جمع مدت و تعداد اقساط مصوب.

ب) بازپرداخت پلکانی اقساط با شیب ۱۰ درصد رشد سالانه برای خریداران بخش های خصوصی و تعاونی، به مأخذ ۱۰۰ برای رقم میانه دوره اقساط.

ج) سود فروش اقساطی تا میزان ۳ درصد پایین‌تر از سایر خریداران برای خریداران بخش خصوصی و ۳.۶ درصد پایین‌تر برای خریداران بخش تعاونی.

گفتنی است متقاضیان این بلوک ۲۰ درصدی، باید علاوه بر واریز معادل ۱۰ درصد ارزش پایه سهام قابل واگذاری به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، معادل یک درصد ارزش پایه سهام قابل واگذاری (به مبلغ ۱۱۰.۴۴۵.۳۷۹.۱۸۸ریال) را به عنوان سپرده به صورت نقد یا ضمانت بانکی معتبر حسب مورد به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز کرده و یا به آن تحویل می‌دادند.

این گزارش می‌افزاید: پیش از این واگذاری، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با ۲۰ درصد، صندوق تامین اجتماعی با ۵۱.۳۲ درصد، شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت با ۲۰ درصد و سایر سهامداران با ۸.۶۸ درصد ترکیب سهامداری شرکت پالایش نفت لاوان را تشکیل می‌دادند.  

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: