کد خبر: ۳۲۵۰۷۲
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
0
پول نیوز - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: با ثبت زنجان به‌عنوان شهر جهانی ملیله، چهار استادکار ملیله در نمایشگاه تهران به معرفی این هنر پرداختند.

امیر ارجمند، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه ملی گردشگری و صنایع دستی و در گفت و گو با پول نیوز، با اعلام برنامه‌های استان زنجان گفت: نمایشگاه امسال با ثبت زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله همراه شد و از این جهت غرفه استان زنجان با حضور چهار استادکار ملیله و نیز پخش تیزرهای تبلیغاتی و بروشور، به معرفی این صنعت می‌پردازد.

او با بیان اینکه امسال نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی ادغام شده عنوان کرد: غرفه زنجان به دو قسمت صنایع دستی و گردشگری تقسیم شده است.

ارجمند ادامه داد: امسال شهر زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله به ثبت رسیده و لوح ثبتی توسط وزیر میراث فرهنگی رونمایی شد. در بخش صنایع دستی تمرکز ما روی ملیله است. در واقع 4 رشته شاخص صنایع دستی استان از جمله مس گری، انگشترسازی، چاقوسازی و ملیله را به معرض عموم قرار دادیم.

وی اضافه کرد: حوزه صنایع دستی با توجه به تحریم ها و وضعیت اقتصادی، بهترین ظرفیت و پتانسیل را دارد که در حوزه فروش و صادرات پیشرفت چشمگیری داشته باشد.
 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان درباره حوزه گردشگری استان در نمایشگاه تصریح کرد: این نمایشگاه به جاذبه های گردشگری،جاذبه های تاریخی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری تقسیم شده و در این مورد، اتاق بازرگانی استان در بحث جذب سرمایه گذار با ما مشارکت کرد.

وی گفت: سرمایه‌گذارهایی که در حوزه صنایع و معادن فعالیت می‌کردند، در این نمایشگاه در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری خواهان سرمایه‌گذاری هستند.
امیر ارجمند در پایان گفت: تمام تلاش ما بر این است که گردشگران به این باور برسند که استان زنجان "دور نیست و دیدنی است".
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: