در گفت و گو با پول نیوز مطرح شد:
کد خبر: ۳۲۵۰۷۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
0
نماینده مردم فسا با بیان اینکه متاسفانه بانک ها در شرایط کنونی به بنگاه های اقتصادی تبدیل شده اند گفت: با عنایت براین که هیچ هدایتی از سوی بانک ها در نقدینگی ها صورت نگرفته بستر رشد تورم نمایان شده است.

 

تغییرماهیت بانک ها دلیل اصلی تورم کشور

محمد جواد جمالی نوبندگانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی پول نیوز با بیان اینکه خوشبختانه درچند وقت اخیر ما شاهد ورود گسترده سهامداران خرد به بازار سرمایه بودیم گفت: یکی از اهرم های ارتقای سطح اقتصادی کشور توجه به مقوله سهامداری در بازار بورس است و خوشبختانه توجه بسیاری از سرمایه گذاران به این بازار مثبت بوده چرا که جمع آوری نقدینگی ها و دسته بندی آن  بزرگ شدن دایره این بازار را منجر شده و در نهایت موجب کاهش تلاطمات اقتصادی خواهد شد.

وی در تحلیل اقتصاد ایران درسالهای اخیربیان کرد: با توجه به التهاباتی که کشور به آن دچار شد متاسفانه هجوم نقدینگی جامعه به بازار موجب شد تا تلاطم های عجیبی و غیر معقولی در حوزه های ارز، خودرو، مسکن و... به وقوع بپیوندد از این رو هدایت سرمایه های خرد به بازار سرمایه می تواند ساماندهی اقتصادی را به همراه داشته باشد.

نماینده مردم فسا با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در بورس بستر تقویت حوزه اقتصادی و چرخیدن چرخ تولید کشور می شود افزود: امروزه سیاست های اقتصادی کلان در بسیاری از کشورها جمع آوری سرمایه های خرد و در نهایت سرریز آن به بورس است چرا که قبل از آن مردم سرمایه های خود را تنها در بانک ها نگهداری می کردند و سرمایه راکد باقی می ماند و هیچ اهرمی برای پویایی اقتصاد صورت نمیگرفت اما سرمایه گذاری در این صنعت اصلی ترین دلیل برای جهش اقتصادی است.

وی با انتقاد از اینکه متاسفانه بانک ها در شرایط کنونی به بنگاه های اقتصادی تبدیل شده اند گفت: تغییر ماهیت بانک ها حول این محور دلیل اصلی تورم و افزایش آن است چرا که هیچ هدایتی از سوی بانک ها در نقدینگی ها صورت نگرفته و عملاً رقیبی سرسخت برای تولیدکنندگان تلقی می شود.

جمالی نوبندگانی در پایان با اشاره به اینکه در شرایط کنونی ورود به بازار سرمایه شرایط مطلوب و مثبتی است تصریح کرد: خوشبختانه استقبال بسیاری از مردم در همه گروه ها به بورس شده است اما بسیاری از افراد قبل از ورود به این دایره اقتصادی اطلاعات و دانش دقیقی در این خصوص ندارند و احتمال دارد تا در مرحله های خرید و فروش ها و سود و ضرر برابر عملکرد بورس شوکه شوند  و بنا را بر ضرر زودهنگام دریافت کنند اما صبوری در این بازار یک اصل است.

این نماینده مجلس در توصیه به دستگاه های متولی بورسی اعلام کرد: فضای آموزشی را برای سرمایه گذاران خرد و کلان فراهم شده و دانش لازم در این خصوص را به علاقمندان حضور در این بازار ارائه دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: