خط قرمز حسابرس بر سود این انبوه ساز؛
کد خبر: ۳۲۵۰۶۳
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳
0
پول نیوز - حسابرسان اجازه سودسازی به «وساخت» را ندادند و این شرکت سال مالی 98 را نیز همانند گذشته با زیان به پایان رساند.

«وساخت» باز هم زیانده شد

 

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، گزارش حسابرسی شده عملکرد دوره 12 ماهه شرکت «سرمایه گذاری ساختمان ایران» منتشر شد اما؛ نسبت به گزارش حسابرسی نشده تفاوت فاحشی دارد و چرخش 180 درصدی را نشان می دهد.

در گزارش حسابرسی شده، «وساخت» به ازای هر سهم 139 ريال زیان متحمل شده اما؛ در گزارش حسابرسی نشده سود 1598 ريال ذکر شده بود. در واقع، حسابرسان بر سود این شرکت خط قرمز کشیدند و باز هم همانند سال های قبل زیان را در صورت های مالی نشاندند.

علت تغییر 180 درجه ای این انبوه ساز این است که در گزارش حسابرسی شده مبلغ 173 میلیارد ريال درنظر گرفته شده است اما؛ در گزارش حسابرسی نشده 2079 میلیارد ريال منظور شده بود. به این ترتیب، حذف 1906 میلیارد ريال سود فروش سرمایه گذاری ها، مجددا «وساخت» را به دایره زیان کشاند.

مبلغ 1906 میلیارد ريال از سود سهام فروش رفته که به صورت قهري توسط بانک توسعه صادرات ايران صورت گرفته، با رهنمود حسابرس شرکت مبني بر برگشت مبلغ مذکور به جهت عدم تحقق درآمد حاصل از فروش (طبق بند د استاندارد شماره 3 حسابداري مبني بر اينکه جريان منافع اقتصادي مرتبط با معامله فروش به درون واحد تجاري متحمل نمي باشد) سهام هاي مختلف کسر و به حساب ساير حساب هاي پرداختني (در ترازنامه) تحت عنوان درآمد تحقق نيافته منظور شده است.

این شرکت در سال مالی منتهی به شهریور ماه 98 دارای سودعملیاتی به میزان 334 میلیارد ريال است که نسبت به سال مالی 97 افت اندک 9 درصدی را حکایت می کند. در این میان، هزینه سرسام آور مالی مجالی برای سودسازی نداد و با ثبت 490 میلیارد ريال هزینه مالی، زیان خالص 152 میلیارد ريالی در دفاتر سال مالی 98 «وساخت» ثبت شد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: