February 2020 18 / سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۵۰۰۸
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
0
پول نیوز - اولین مرحله برای ورود به بورس و بازار سرمایه داشتن کد بورسی است اما؛ مرحله اصلی مقدار سرمایه گذاری در این بازار است.

حداقل سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟

 

به گزارش خبرنگار پول نیوز، بازار سرمایه هیچ گونه محدویتی برای سرمایه گذاری ندارد و شما می توانید با حداقل سرمایه نیز وارد این بازار شوید فرقی ندارد شما با 100 هزارتومان، یک میلیون تومان، 500 هزار تومان و حتی با 100 میلیون هم می توانید وارد این بازار شوید البته این نکته نیز حائز اهمیت است که برای خرید آنلاین سهام حداقل باید 100 هزارتومان در حساب بورسی خود داشته باشید یعنی شما می توانید با 150 هزارتومان سهام یک شرکت را بخرید.

سود و زیان در بورس درصدی است این بدان معناست که شما یا 10 درصد سود و یا 10 درصد ضرر می کنید.

برای مثال اگر شما در یک مدت زمانی 100 هزارتومان سرمایه گذاری کنید 10 درصد آن می شود معادل 10 هزار تومان سود و ضرر آن هم 10 درصد باشد 10 هزارتومان زیان می دهید این معادله برای تمامی اعداد و سرمایه گذاری ها برقرار است.

این نکته مهم است که باید سرمایه گذاری در بورس را با پول کم شروع کنید و سرمایه خود را مدیریت کنید تا ضرر و زیان نبینید.

به هیچ عنوان نباید پول قرضی و یا با فروش تمام اموال خود وارد بورس شوید.

شما می توانید با پول که کنار گذاشته اید و هیچ گونه برنامه ای برای آن ندارید، می توانید آن پول را در نظر بگیرید و آن را 5 تا 12 قسمت مساوی تقسیم کنید و هفتگی و یا ماهانه قسمتی از سهام را بخرید.

در این صورت می توانید آرام آرام و به صورت حرفه ای وارد بازار شوید البته این قانون برای زمانی است که خودتان اطمینان دارید که معاملاتتان سود دهی مناسبی دارد و در چند مرحله آخر خرید خود سود کرده اید پس این قانون را برای شروع به کار بگذارید و با پول کم مجموعه معاملات خود را آغاز کنید.

* پول کم از نظر هرفرد معنا خاص خود را دارد برای یک نفر 200 هزار تومان و برای فردی 20 میلیون تومان است.

مقدار سود دهی در بازار سرمایه متفاوت است اما؛ در مقایسه با بانک ها سوددهی مناسب تری دارد البته فردی که در بورس سرمایه گذاری می کند ریسک بیشتری را متحمل می شود.

برای مثال شما در بانک 20 الی 22 درصد می توانید سود کنید اما؛ با همان حجم سرمایه گذاری در بانک شما می توانید 30 الی 40 درصد سالیانه سود کسب کنید.

گاهی ممکن این فرضه رخ ندهد و بازار کاملا منفی شود و زیان دهد اما؛ در هوشیاری و توانایی تحلیل شما مهم ترین موضوع است شما می توانید سهم های مطمئن و درست را خریداری کنید و تا در زمان قرمزی بازار کمترین زیان را متحمل شوید.

همیشه یک سری سهم ها مثبت و یک سری سهم ها منفی می شود و در زمان خرید و فروش این سهم ها به توانایی شما و قدرت تحلیل شما بستگی دارد.

در نتیجه می توان گفت که باتوجه به اینکه دامنه نوسان در بازار سرمایه تنها 5 درصد افراد تازه وارد است باید با مبلغ کم در بورس سرمایه گذاری کنند تا مانع از زیان خود شوند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: