February 2020 27 / پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
بروجردی در گفتگو با پول نیوز
کد خبر: ۳۲۴۹۳۸
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
0
عضو کمیسیون امنیت مجلس گفت: ایران براساس تصمیمات شورای عالی امنیت ملی و متناسب با عملکرد طرف‌های مقابل اقداماتی را انجام و تصمیماتی را اتخاذ می‌کند.

 

ایران با مصوبه شورا از NPT خارج می‌شود

علاء الدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی پول نیوز با اشاره به اجرایی شدن گام پنجم جمهوری اسلامی در حوزه کاهش تعهدات برجامی اذعان کرد: اروچایی‌ها در تعهداتی فراوانی ضمن برجام به ایران دادند، اما در باطن به آن عمل نکردند و در جریان اجرای گام پنجم از سوی ایران به طرح مکانیسم ماشه روی آوردند تا از عدم اجرای تعهدات مکتوب خود فرار کنند.


وی بیان کرد: اروپا علی رقم اینکه شامل ۲۸ کشور می‌شود به هیچ وجه به عنوان قدرت سیاسی محسوب نمی‌شوند بلکه یک دنباله رو تمام عیار امریکایی‌ها هستند و این یک ضعف بزرگ اروپایی هاست از طرفی آن‌ها سعی دارند تا وجهه خود را مقابل ایالات متحده خوب جلوه دهند از این رو بحث فعال سازی مکانیسم ماشه را مطرح کردند.


نماینده مردم بروجرد با اعلام اینکه ایران هیچ گاه خروج از برجام را اعلام نکرد تصریح کرد: ما علی رقم اینکه امریکایی‌ها پرچم دار پیمان شکنی در دنیا هستند و سند برجام را پاره و تعهدات را نقض کردند ما هم بر اساس حق مسلمی که در دفاع از حقوق و منافع ملی کشورمان داریم موضوع گام پنجم را مطرح و کاهش تعهدات برجامی را اجرایی کردیم.


وی با تاکید بر اینکه در ماجرای برجام اروپایی‌ها بعد از امریکا متهم ردیف دوم هستند گفت: اروپایی‌ها در برجام به طور مکتوب تعهدات فراوانی را در قبال ایران دارند که به دلیل فشار آمریکا نتوانستند آن‌ها را عملی کند و مقصر اروپایی‌ها هستند؛ بنابراین کار اروپایی‌ها چیزی نیست جز سلطه پذیری آمریکا براروپا و اگر این اقدام را بخواهند شکل دهند عملاً نشان دادند که هیچ گونه موجودیتی در عرصه سیاسی جهان ندارند و فقط از سیاست‌های ایالات متحده تمکین می‌کنند.


بروجردی افزود: تاکید ما بر این است که ایران با برداشتن گام‌های کاهش تعهدات برجامی از برجام خارج نشده و برخی از اعضای شورای امنیت سازمان ملل مانند روسیه و چین لاین موضوع را هم تأیید می‌کنند که این حق ایران است که از منافع ملی خود دفاع کند.


وی در پاسخ به این پرسش که آیا کاهش تعهدات یا خروج از پروتکل الحاقی «NPT» نیز در برنامه‌ها ایران است، گفت: ایران براساس تصمیمات شورای عالی امنیت ملی و متناسب با عملکرد طرف‌های مقابل اقداماتی را انجام و تصمیماتی را اتخاذ می‌کند و هیچ عجله‌ای برای انجام اقداماتش ندارد.


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به آخرین سوال مبنی بر اینکه با اجرای گام پنجم و تحریم‌هایی که علیه ایران صورت گرفته وضعیت اقتصادی کشور به چه صورتی پیش خواهد رفت اعلام کرد: به نظر من این تحریم‌ها همیشه برای ایران یک فرصت بوده تا بتوانیم اقتصاد خود را منهای نفت قرار دهیم و توانمندی‌های داخلی را افزایش دهیم.


بروجردی در پایان تصریح کرد: ما قطعاً کار خودمان را ادامه خواهیم داد، ولی زیر بار فشار‌های غیر منطقی اروپا نخواهیم رفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: