February 2020 27 / پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
آزمایش زیان در کارخانه های این شرکت؛
کد خبر: ۳۲۴۸۵۴
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
0
پول نیوز - یکی از شرکت هایی که به ورطه زیان افتاده و تا مرز ورشکستگی پیش رفته، «لازما» است که در فصل اول سال مالی خود باز هم سرخ پوش باقی ماند.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «کارخانه های صنعتی آزمايش» گزارش عملکرد 3 ماهه منتهی به آذر سال 98 را منتشر کرد که بر اساس آن، به ازای هر سهم 4 ريال زیان شناسایی شده است. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل زیان 8 ريالی به ثبت رسیده بود.

درآمدهای عملیاتی طی این مدت با 10 درصد رشد به 21 میلیارد ريال رسید. آنچه که باعث زیاندهی «لازما» شد، 16 میلیارد ريال هزینه مالی است؛ چرا که 15 میلیارد ريال سود عملیاتی شناسایی شده که همگی به پای هزینه مالی سوخت. این شرکت بالغ بر 1136 میلیارد ريال تسهیلات بانکی دریافت کرده که باید تسویه کند.

در نهایت، نزدیک به یک میلیارد ريال زیان خالص در صورت های مالی ثبت شد که 47 درصد کمتر از زیان 3 ماهه نخست سال مالی قبل است.

به این ترتیب، «لازما» با سرمایه 217 میلیارد ريالی، بیش از 1207 میلیارد ريال زیان انباشته دارد و مشمول ماده 141 قانون تجارت است.

«لازما» همچنان زیانده ماند

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: