February 2020 19 / چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۴۷۷۸
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
0
پول نیوز - معاون مسکن و ساختمان از معرفی حدود ۳۰۰ هکتار زمین توسط وزارت آموزش و پرورش برای ساخت مسکن فرهنگیان خبر داد و گفت:‌برخی از این اراضی کاربری غیرمسکونی دارند.

به گزارش پول نیوز، محمود محمودزاده با اشاره به تفاهمنامه وزارت راه و دفاع اظهار کرد:‌ اراضی که وزارت دفاع در این بخش می‌تواند وارد کند، شناسایی شده و بعضا نیز در حال شناسایی فازهای بعدی اراضی هستند. وزارت راه نیز آمادگی دارد تا عن قریب با معرفی اراضی از سوی وزارت دفاع، بسترهای احداث واحدهای مسکونی را فراهم کند.

وی درباره تفاهمنامه ساخت 170 هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان، افزود: وزارت آموزش و پرورش نیز همکاری خوبی در این خصوص و در موضوع تفاهم‌نامه مشترک داشت. حدود 300 هکتار از سوی وزارت آموزش و پرورش معرفی شده که برخی از این اراضی کاربری غیرمسکونی دارد.

وی تصریح کرد: اراضی موردنظر معرفی شده از سوی وزارت آموزش و پرورش برای معاونت شهرسازی و معماری ارسال شده تا در مورد کاربری آنها اظهارنظر کند. به محض آنکه اعلام‌نظر در خصوص کاربری‌ها انجام شود اراضی بلامانع وارد فاز اجرایی و عملیاتی خواهند شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش ثبت نامی را در کل کشور انجام داده و اسامی را برای وزارت راه و شهرسازی ارسال کرد که آن اسامی در حال بررسی و کنترل است. هم‌اکنون ارزیابی‌ها در خصوص حوزه فرم ج آماده شده و برای دو سامانه دیگر که شامل عدم استفاده از تسهیلات خرید و یا ساخت مسکن از سوی بانک مسکن و شرط تاهل است در حال انجام است که به زودی تمام می‌شود. با اتمام این کار، فعالیت‌های مشترک دو وزارتخانه برای احداث 170 هزار واحد موضوع تفاهم‌نامه آغاز خواهد شد.

محمودزاده در خصوص تفاهم با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: گام اول تفاهم با وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی اعلام اسامی متقاضیان و وجدان شرایط از سوی آن وزارتخانه به وزارت راه و شهرسازی است تا کنترل اسامی در این خصوص به تفکیک شهر و استان انجام و نیازسنجی انجام شود.

وی ادامه داد: برای انجام تفاهم نامه مشترک با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آن وزارتخانه با زمین و امکانات را ارایه کند که با امکانات و اراضی وزارت راه و شهرسازی مورد ارزیابی قرار بگیرد.

محمود زاده در خصوص همکاری با وزارت ارشاد نیز برای تولید مسکن اعلام کرد: پیش‌نویس تفاهم نامه تولید مسکن برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده است اما هنوز نتیجه‌ای را از آن وزارتخانه دریافت نکرده‌ایم. چنانچه پیش‌نویس تفاهم نامه و پیشنهادات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به وزارت راه و شهرسازی ارایه شود، بر اساس تفاهماتی که انجام خواهد گرفت، کارهای امضا و دیگر موارد انجام خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: