February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۴۷۲۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
0
پول نیوز - مدیرکل دفتر امور میوه‌های سردسیری و خشک گفت: ۲۵ هزار تن سیب درختی و ۳۵ هزار تن پرتقال تامسون شمال و جنوب برای عرضه در بازار شب عید آماده است.
به گزارش پول نیوز، داراب حسنی - مدیرکل دفتر امور میوه‌های سردسیری و خشک - در نشستی خبری که صبح امروز برگزار شد، اظهار کرد: از ۲.۷ میلیون هکتار سطح زیر کشت، ۱.۷ میلیون هکتار مربوط به میوه‌های سردسیری است.

وی ادامه داد: از برنامه‌های این دفتر سرشاخه‌کاری درختان میوه است زیرا در برخی گیاهان مشکلاتی از قبیل شانسی بودن و بذری بودن وجود دارد. همچنین از اقدامات دیگر این دفتر می‌توان به اصلاح و نوسازی برخی درختان میوه، توسعه باغات در اراضی شیبدار، توسعه کشت در مناطق خشک، اصلاح نهال، ایجاد باغات مادری، سرشاخه‌کاری انگور و خرید ارقام جدید اشاره کرد.

مدیرکل دفتر امور میوه‌های سردسیری و خشک در ادامه تشریح کرد: پیش‌بینی شده بود که ۱۶ هزارهکتار باغات جدید احداث شود که درحال‌حاضر ۳۲ هزارهکتار از آن احداث شد. از طرفی در بخش توسعه باغات در اراضی شیبدار ۲۹ هزار هکتار اراضی در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ پیش‌بینی شده است که ۲۴ هزار از آن توسعه پیدا کرده است.

به گفته وی در سال ۱۳۹۸ سطح باغات مادری۲۰ هکتار بوده است.

حسنی در پایان صحبت هایش همچنین به وضعیت میوه شب عید اشاره کرد و گفت: مشکلی در زمینه تامین میوه شب عید وجود ندارد و درحال‌حاضر ۲۵ هزار تن سیب درختی و ۳۵ هزار تن پرتقال تامسون شمال و جنوب آماده عرضه برای شب عید است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.