February 2020 18 / سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
مدیرعامل کارگزاری بانک دی اعلام کرد:
کد خبر: ۳۲۴۶۸۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
0
پول نیوز - مدیرعامل کارگزاری دی از تاثیر نقدینگی بر بازار سرمایه خبر داد.

نقدینگی تعیین کننده محور اصلی بازار

 

فردین آقا بزرگی در گفتگو با پول نیوز در خصوص بازار سرمایه بیان داشت: درحال حاضر نمی‌توان به حباب در این بازار اشاره کرد چراکه افزایش برخی از شرکت‌ها از لحاظ تحلیل بنیادی و تکنیکال درست نیست ممکن است این برخی از این شرکت‌های دچار حباب باشند اما؛ حباب را نمی‌توان به تمامی شرکت‌های موجود در بازار نسبت داد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: به دلیل نبود رقابت و جذابیت در بازار‌های موازی همچون بازار پول، ارز، طلا و مسکن نقدینگی‌های موجود در بازار به سمت و سوی بورس روانه می‌شود اما؛ این افزایش نقدنیگی‌ها فرصت استراحت از بازار سرمایه را گرفته است و این یکباره شاخص در بلند مدت می‌تواند به ضرر سهامدران باشد.

مدیرعامل کارگزاری بانک دی خاطر نشان کرد: باتوجه به این مسئله دولت و سهامدران حقوقی بزرگ باید توجه داشته که بازار فرصت خوبی در اختیار آن‌ها برای عرضه‌های بیشتر قرار داده و شرکت‌ها حقوقی می‌توانند برای تامین مالی کوتاه مدت از این موضع استفاده کنند.

وی تاکید کرد: باتوجه به وضعیت بازارو افزایش شاخص‌ها برخی از شرکت‌ها که فقط با ارزش جایگزنی و اعضای هئیت مدیره رشد کرده اند معیار درست و مناسبی برای خرید سهام نیستند و چه بسا این خرید سهام برای سهامدران نتیجه خوبی نخواه اشت در نهایت موجب ضرر این افراد می‌شود.

آقابزرگی در خصوص نقدینگی موجود در بازار بیان داشت: اگر در شرایط مطلوب این حجم از نقدینگی وارد بازار سرمایه شود باعث افزایش سود شده اما؛ با شرایط فعلی بازار افزایش سفته بازی، سود‌های کلان برخی بنگاه‌ها و ناشرین این افزایش سود به درستی اتفاق نمی‌افتند و تنها عده‌ای خاص از سود بهره می‌برنند.

مدیرعامل کارگزاری بانک دی افزود: با بررسی شرایط فعلی بازار می‌توان به این نتیجه رسید که این حجم نقدینگی به آینده بازار صدمه وارد می‌کند این افزایش به یکباره شاخص‌ها نتیجه مطلوبی برای سهامدران نخواهد داشت.

این کارشناس بازار سرمایه بیان داشت: به طور عادی اتفاقات سیاسی و انتخابات بر روی بازار سرمایه تاثیر می‌گذارند اما؛ با وضعیت فعلی بازار تنها نقدینگی روند بازار را تایین می‌کند و تحولات سیاسی تاثیر آنچنانی بر روی بازار ندارند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: