February 2020 27 / پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۴۵۳۴
۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
0
پول نیوز - صدور گواهی اعتبار مولد«گام» با هدف خرید مواد اولیه و فروش محصولات واحدهای تولیدی به صورت نسیه در قالب زنجیره تأمین، با حضور رییس کل بانک مرکزی و با دستور مدیرعامل بانک ملت در این بانک آغاز شد.

صدور گواهی اعتبار مولد به صورت رسمی در بانک ملت شروع شد

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، محمد بیگدلی در مراسمی با حضور عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی و مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بانک های ملی ایران، صادرات ایران و تجارت، از طریق ویدئوکنفرانس و در محل بانک ملی شعبه مرکزی دستور صدور گواهی اعتبار مولد را در این بانک خصوصی شده صادر کرد.

با رونمایی از طرح گام، یک فقره گواهی اعتبار مولد با مبلغ یک میلیارد ریال و مدت اعتبار ۶ ماهه برای یکی از مشتریان بانک ملت در شعبه مستقل مرکزی صادر شد.

بر اساس این گزارش، سیدابوطالب دیبایی، عباس جعفرلو و مرتضی ترک تبریزی، معاونان مدیرعامل، رضا مجیدی، رستم شاه گشتاسبی و جواد علی محمدی روسای ادارات کل و حسن کمالوند رییس شعبه مستقل مرکزی همراه با تعدادی از کارشناسان بانک ملت، به صورت ویدئوکنفرانس، در جریان سخنرانی رییس کل بانک مرکزی، مدیرعامل بانک ملت و دیگر سخنرانان مراسم آغاز اجرای طرح گام قرار گرفتند.

بر این اساس، طرح«گام»، یکی از برنامه های بانک مرکزی با کمک نظام بانکی کشوراست که در چارچوب مدیریت نقدینگی، تلاش خواهد کرد امکان تأمین غیر تورمی سرمایه در گردش مورد نیاز زنجیره تولید را به ویژه برای واحدهای کوچک ومتوسط، فراهم سازد.

این گزارش حاکی است، گواهی اعتبار مولد «گام» ،به عنوان یک ابزار بازار محور و با قابلیت نقل و انتقال، در بازارهای پول و سرمایه، تسهیلات جدیدی را برای تأمین اعتبار بنگاه های تولیدی فراهم می سازد.

در این طرح، تولید کنندگان بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه و واسط از بانک عامل درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد درسررسید کرده و به بنگاه فروشنده مواد اولیه تحویل می دهند و دارنده می تواند گواهی را تا سررسید نگه دارد، به فروشنده مواد اولیه خود تحویل دهد یا اینکه در بازار سرمایه تنزیل کند.

این گزارش می افزاید علی اکبر صابریان مدیر امور اداره کل دفتر مدیریت و روابط عمومی در این مراسم، مدیرعامل بانک ملت را همراهی کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: