کد خبر: ۳۲۴۴۸۴
۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
0
پول نیوز - شاخص‌های بورسی جهانی با افزایش محسوسی بسته شدند.

سایه کرونا از سر بورس های جهانی برداشته شد

 

به گزارش پول نیوز، به نقل از سی ان بی سی، ورود جدی بانک مرکزی چین به بازارهای مالی این کشور برای جلوگیری از هرج و مرج بیش‌تر، موجب دلگرمی معامله‌گران شده است. پس از آن که بورس شانگهای بدترین روز پنج سال اخیر خود را سپری کرد و ارزش دلار به بالای هفت یوان رسید، بانک مرکزی چین اقدام به تزریق ۱۷۳ میلیارد دلار به بازارهای مالی کرد و با تداوم این روند در این هفته، اکنون کل نقدینگی تزریق‌شده توسط بانک مرکزی به ۲۴۲ میلیارد دلار رسیده که این مساله با استقبال معامله گران روبرو شده است.

 

در وال استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص مهم بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج" با ۱.۴۴ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۲۸ هزار و ۸۰۷.۶۳ واحد بسته شد. شاخص "اس اند پی ۵۰۰" با ۱.۵ درصد افزایش تا سطح ۳۲۹۷.۵۹ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی " نزدک کامپوزیت" با صعود ۲.۱ درصدی در سطح ۹۴۶۷.۹۷ واحدی بسته شد.


در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص‌ها تحت تاثیر برگزیت قرار داشتند تا جایی که شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۱.۵۵ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۷۴۳۹.۸۲ واحد بسته شد.

شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با صعود ۱.۷۶ درصدی در سطح ۵۹۳۵.۰۵ واحد بسته شد و شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با صعود ۱.۸۱ درصدی و ایستادن در سطح ۱۳ هزار و ۲۸۱.۴۷ واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۱.۶۸ درصد بالا رفت و به ۹۵۶۲.۹۰ واحد رسید.

از سوی دیگر در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد مشابهی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با افزایش ۱.۱۲ درصدی تا سطح ۲۳ هزار و ۳۴۲.۱۵ واحدی بالا رفت. شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ ۰.۰۶ درصد ریزش کرد و در سطح ۲۶ هزار و ۶۵۸.۷۰ واحد بسته شد.

در چین شاخص " شانگ‌های کامپوزیت " جهش ۰.۶۸ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۳۸۱۱.۵۲ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۳۹ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۶۹۷۶.۱۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.