February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۴۳۶۲
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
0
پول نیوز - دکتر محمد ولی روزبهان در دیدار با دکتر مرتضی براری معاون رییس وزیر ارتباطات و رییس سازمان فضایی ایران با پیگیری تفاهم نامه همکاری منعقد شده در خصوص ایجاد پارک فضایی در نوار ساحلی فاز تجارت و گردشگری تبادل نظر کردند.
به گزارش پول نیوز، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان در این نشست با اشاره به افزایش ورود گردشگران به منطقه آزاد انزلی و لزوم افزایش خدمات به گردشگران بیان کرد: استان گیلان و به خصوص منطقه آزاد انزلی از ظرفیت های بالقوه گردشگری برخوردار است و در کنار این ظرفیت های ویژه، توسعه زیر ساخت های گردشگری به منظور جذب گردشگران داخلی و خارجی، افزایش ماندگاری گردشگر و ایجاد فرصت اشتغال و درآمد پایدار برای جوامع محلی از مهم ترین برنامه های این سازمان است.

وی در ادامه با اشاره به لزوم بکارگیری از ظرفیت های بخش خصوصی به منظور ایجاد پارک های فضایی بیان کرد: ساخت پارک فضایی و ایجاد مرکز تفریحات فضایی به منظور رصد آنلاین زمین از طریق ماهواره ها، حرکت در فضا و بی وزنی با ابتکار و شیوه های نوین موجب افزایش حضور و رضایتمندی گردشگران می شود و ایجاد تمایز در بخش گردشگری به عنوان یکی از رویکردهای اصلی سازمان منطقه آزاد انزلی است.

در ادامه دکتر مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فضایی ایران با اشاره به ظرفیت های منطقه آزاد انزلی و تفاهم نامه منعقد شده بیان کرد: با توجه به جایگاه رو به رشد گردشگری فضایی در سطح جهان، باید از ظرفیت های متنوع گردشگری داخلی در جهت توسعه گردشگری فضایی بهره برد، و تفاهم نامه منطقه آزاد انزلی در راستای اجرای طرح شبیه سازی آسمان در زمین، در این منطقه بوده که به زودی اجرا خواهد شد.

وی دلیل انتخاب منطقه آزاد انزلی را استقبال گردشگران فراوان از این منطقه اعلام کرد و افزود: اقتصاد گردشگری فضایی در دنیا بسیار فعال و پویا است و در نظر داریم یکی از مدل های موفق دنیا در زمینه گردشگری فضایی را در این منطقه اجرا می کنیم.

گفتنی است پیش از این تفاهم نامه همکاری سازمان فضایی ایران و سازمان منطقه آزاد انزلی به منظور شناخت هر چه بهتر ظرفیت ها و توانمندیهای دو سازمان و احداث طرح پایلوت منطقه گردشگری فضایی (پارک موضوعی فضایی)در این منطقه و با هدف بهره مندی از ظرفیتهای علمی و عملی سازمان فضایی ایران و ظرفیتهای گردشگری منطقه آزاد انزلی؛ در راستای ایجاد منطقه گردشگری فضایی به امضاء طرفین رسید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.