February 2020 18 / سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
فشار هزینه ها در لوله های این پتروشیمی اراکی؛
کد خبر: ۳۲۴۳۳۵
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
0
پول نیوز - در حالی که درآمدها رو به رشد بوده، «شاراک» در کنترل هزینه های تولید موفق نبوده و موجبات افت سودآوری فراهم شده است.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، عملکرد 9 ماهه شرکت «پتروشیمی شازند» به تحقق 1056 ريال سود برای هر سهم به پایان رسید و افت 7 درصدی در سودسازی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرد.

بر اساس این گزارش، عملکرد شرکت طی این مدت منجر به شناسایی 49 هزار و 390 میلیارد ريال درآمد عملیاتی شد که 36 درصد بیش از 9 ماهه سال 97 است اما؛ رشد 55 درصدی بهای تمام شده خیلی زود شیرین کامی رشد درآمدها را تلخ کرد. در نتیجه، سود ناخالص 20 درصد تنزل یافت.

مقدار فروش در 9 ماهه سال جاری نتوانست به سطح سال گذشته برسد اما؛ افزایش نرخ ها زمینه رشد درآمدهای عملیاتی را فراهم آورد.

به نظر می رسد «شاراک» باید بیش از پیش در فکر کنترل بهای تمام شده و تولید محصول با ارزش افزوده بالاتر باشد. از سویی، با توجه به افزایش هزینه همل، استفاده از خطوط لوله جهت انتقال مواد اولیه مورد نیاز، ضروری است.

رشد 57 درصدی درآمد سرمایه گذاری های «شاراک» موجب شد تا از شدت افت سودآوری کاسته شود و در نهایت، 8 هزار و 519 میلیارد ريال سود خالص به بار بنشیند.

لازم به ذکر است که شرکت در حال پیگیری جهت اجرای طرح شرکت صنایع پتروشیمی بین الملل قشم است و این امر منوط به مشارکت سایر سهامداران در افزایش سرمایه و همچنین نهایی شدن مراحل تأمین مالی شرکت مذکور است.

«شاراک» 1056 ريال سود ساخت

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: