February 2020 18 / سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۴۳۲۱
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴
0
پول نیوز - میزان مالیات بر درآمد دولت آمریکا تا پایان ماه ژانویه به یک تریلیون و ۷۳۲ میلیارد و ۶۷۸ میلیون دلار رسیده است.

درآمد مالیاتی در آمریکا چقدر است؟

 

به گزارش پول نیوز، به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان درآمدهای مالیاتی دولت این کشور تا پایان ماه ژانویه به سه تریلیون و ۵۱۲ میلیارد و ۸۳۸میلیون ۸۷۸ هزار دلار رسیده است. میزان درآمد مالیاتی هر شهروند آمریکایی تا پایان ماه ژانویه به طور متوسط ۱۰ هزار و ۶۳۴ دلار و میزان درآمد هر مالیات دهنده آمریکایی به طور متوسط ۲۸ هزار و ۴۲۸ دلار بوده است.

 

از طرف دیگر میزان مالیات بر درآمد دولت آمریکا تا پایان ماه ژانویه به یک تریلیون و ۷۳۲ میلیارد و ۶۷۸ میلیون دلار رسیده است. این میزان درآمد برای مالیات ها بر درآمد شرکت های آمریکایی ۲۳۳ میلیارد و ۷۷۹ میلیون دلار بوده است.

 

تا پایان ماه ژانویه، نسبت درآمد به تولید ناخاص داخلی این کشور به ۱۶.۴۴درصد رسیده است. بین بازه زمانی ۱۹۰۰ تا ۲۰۱۹ بیشترین نسبت درآمد به تولید ناخالص داخلی آمریکا مربوط به سال ۲۰۰۰ با ۱۹.۵ درصد و بیشترین نسبت مخارج به تولید ناخالص داخلی مربوط به سال ۲۰۰۰ با ۱۷.۴۵ درصد تولید ناخالص داخلی بوده است.

 

حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به ژانویه به ۲۱ تریلیون و ۷۶۴ میلیارد و ۲۳۸ میلیون دلار رسیده است که بدین ترتیب، آمریکا جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان حفظ کرده است.

 

جمعیت آمریکا در حال حاضر ۳۳۰ میلیون ۴۵۶ هزار و ۶۹ نفر است که از این تعداد، ۱۵۸ میلیون و ۹۷۶ هزار و ۹۳۳ نفر در بازار کار مشارکت داشته اند. از بین جمعیت شاغل آمریکایی، ۱۲۶ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۱۶۵ نفر در بخش خصوصی مشغول به کار بوده اند و ۸ میلیون ۸۰۴ هزار و ۲۰۳ نفر نیز خود اشتغال بوده اند.

 

از بین کل شاغلین آمریکایی، ۱۳۱ میلیون و ۹۲۴ هزار و ۷۲۳ نفر به صورت تمام وقت و ۲۶ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۴۳۸ نفر به صورت پاره وقت مشغول به کار بوده اند. هم چنین ۵۴ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۶۰۲ نفر بازنشسته تا پایان این ماه در امریکا بوده اند.

 

تا پایان ماه ژانویه متوسط قیمت خانه در امریکا ۳۱۳ هزار و ۴۴۶ دلار، متوسط قیمت خودروی جدید ۳۸ هزار و ۴۶۰ دلار و متوسط درآمد سالانه ۳۳ هزار و ۷۳۶ دلار بوده است.

 

در شرایطی که تا پایان ماه نوامبر ۳۶ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۸۷۶ آمریکایی در فقر زندگی می‌کرده اند، ۱۷ میلیون و ۹۱۶ هزار و ۲۷۵ نفر یک میلیون دلار یا بیشتر ثروت داشته اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: