نفع شرکت در تعطیلی؛
کد خبر: ۳۲۴۲۶۸
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
0
پول نیوز - 10 ماه از سال گذشت و «چکارم» تازه گزارش 6 ماهه منتشر کرد و باز هم خبر زیان داد و البته این بار از عدم فعالیت خود نیز سخن به میان آورد. عدم فعالیتی که منجر به کاهش زیاندهی شرکت شده است.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «کارتن مشهد» از سایر شرکت ها عقب است و در حالی که همگی صورت های مالی منتهی به آذر ماه را منتشر کرده‌اند، این شرکت تازه از صورت های مالی دوره 6 ماهه نخست سال رونمایی کرد.
بر اساس این گزارش، این شرکت اصلا حال و روز خوشی ندارد. بر مبنای گزارش عملکرد دوره 6 ماهه منتهی به شهریور ماه سال 98 میزان بدهی ها بسیار فراتر از دارایی ها است و در مقابل 320 میلیارد ريال بدهی، فقظ 88 میلیارد ريال دارایی دارد. از سوی دیگر، عملکرد زیان‌بار شرکت در دوره های اخیر منجر به ثبت 248 میلیارد ريال زیان انباشته شده که 16 برابر سرمایه اسمی شرکت است.
«چکارم» طی دوره یاد شده شاهکار خود را تکمیل کرد و هیچ‌گونه تولید و فروش نداشته است. بنابراین، هیچ رقمی در مقابل سرفصل درآمدهای عملیاتی ننشست.
در مقابل، 3 میلیارد ريال هزینه های عمومی و اداری پرداخت کرده و 8 میلیارد ريال هزینه مالی شناسایی کرده است. در سایر بخش ها هم هیچ خبری نیست.
به این ترتیب، 11 میلیارد ريال زیان خالص عاید «چکارم» شد که البته 71 درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل است. دلیل کاهش زیان‌دهی شرکت نیز حذف فرایند تولید و فروش است. به عبارتی، «چکارم» با عدم فعالیت، زیان کمتری می سازد نسبت به زمانی که فعالیت دارد و چرخه تولید در گردش است. به نوعی می توان گفت که فعالیت نکردن شرکت نفع بیشتری به همراه دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.