کد خبر: ۳۲۴۲۵۷
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
0
پول نیوز - متوسط نرخ بیکاری در آلمان به 3.2 درصد رسیده است.

نرخ بیکاری در آلمان ثابت ماندبه گزارش پول نیوز، به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تا پایان ماه دسامبر متوسط نرخ بیکاری در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا به ۳.۲ درصد رسید که اگر چه در مقایسه با ماه قبل تغییری نکرده است اما کماکان پایین‌ترین نرخ ثبت شده در آلمان طی حدود سه دهه اخیر محسوب می‌شود.

طی این مدت شمار افراد فاقد شغل آلمانی با ۳۰ هزار نفر افزایش نسبت به ماه قبل به یک میلیون و ۳۹۰ هزار نفر رسیده و جمعیت شاغلان نیز در آلمان در ماه دسامبر با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به ماه نوامبر در سطح ۴۲ میلیون و ۳۲۰ هزار نفر باقی مانده است. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، شمار بیکاران آلمانی ۱.۱۴درصد کمتر شده و به یک میلیون و ۴۱۰ هزار نفر رسیده و شمار افراد شاغل نیز ۱.۱ درصد بیشتر شده و به ۴۲ میلیون و ۳۲۰ هزارنفر است.

نرخ بیکاری جوانان که بیانگر بیکاری جمعیت زیر ۲۵ سال است نیز با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۵.۸ درصد رسیدهاست. از زمان اتحاد آلمان شرقی و غربی نرخ بیکاری در این کشور عموماً کاهشی بوده است. نخستین آمار بازار کار پس از اتحاد دو آلمان در سال ۱۹۹۰ منتشر و نرخ بیکاری این کشور ۴.۹درصد اعلام شد.

لازم به ذکر است که متوسط نرخ بیکاری در آلمان طی بازه زمانی ۱۹۴۹ تا ۲۰۱۹معادل ۵.۵۳ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل ۱۹۵۰با ۱۱.۵درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به مارس ۱۹۹۶ با ۰.۴ درصد بوده است.

اقتصاد آلمان در سه ماهه سوم امسال به سختی از رکود گریخت و تنها ۰.۱ درصد رشد کرد. انتظار می‌رود شرایط مساعد بازار کار کماکان اصلی ترین عامل کمک کننده به بازگشت اقتصاد به ریل صعودی باشد. در سه ماهه قبلی سطح دستمزدها ۱.۸ درصد افزایش یافته بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: