February 2021 25 / پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۴۲۴۲
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
0
پول نیوز - وام ساخت مسکن بدون دردسر‌های ثبت‌نام با شرایط بهتر، نرخ سود کمتر، مدت بازپرداخت بیشتر و در هر شهری که بخواهید قابل دریافت است.
 به گزارش پول نیوز، مبلغ وام ساخت از محل صندوق یکم به ۱۶۰ میلیون و از محل اوراق ممتاز به ۲۰۰ میلیون تومان برای هر زوج می‌رسد. این وام به صورت انفرادی هم پرداخت می‌شود.
 
نتایج ثبت نام طرح مسکن ملی مشخص شده و تا دوشنبه از طریق پیامک به اطلاع متقاضیان خواهد رسید. آنطور که وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده، در مرحله اول ۴۲ درصد کسانی که ثبت نام کرده‌اند، شرایط شرکت در طرح را نداشته و با این حساب حدود ۱۰۰ هزار نفر از طرح ملی مسکن حذف شده‌اند. اگر شما هم جزو این ۱۰۰ هزار نفر هستید یا نتوانسته‌اید در مرحله اول طرح ثبت‌نام کنید، زیاد جای نگرانی نیست. چراکه با شرایط بهتر می‌توان روی وام ساخت مسکن حساب باز کرد که از دو طریق سپرده‌گذاری در صندوق پس‌انداز مسکن یکم تا سقف ۱۶۰ میلیون و خرید اوراق ممتاز تسه تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان قابل دریافت است. این وام به هر واحد مسکونی تعلق می‌گیرد و برای هر آپارتمان می‌توان به تعداد واحد‌ها وام ساخت دریافت کرد. به شرطی که قبل از شروع کار، صاحبان هر واحد برای دریافت وام ساخت اقدام کنند.

۱۰۰ هزار نفر از طرح ملی مسکن حذف شدند
وزارت راه و شهرسازی کسانی را که در مرحله اول طرح ملی مسکن ثبت‌نام کرده بودند، پالایش کرده و حالا نتایج ثبت نام آن‌ها تا حدودی مشخص شده است. بر اساس اعلام این وزارتخانه، ۴۲ درصد کسانی که ثبت نام کردند، شرایط شرکت در طرح اقدام ملی مسکن را ندارند و این موضوع تا دوشنبه از طریق پیامک به آن‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد. با این حساب تنها ۱۴۰ هزار نفر از مرحله اول به سلامت عبور کرده‌اند و ۱۰۰ هزار نفر از این طرح کنار گذاشته شده‌اند.
 
اگر شما هم جزو این ۱۰۰ هزار نفر هستید، یا نتوانسته‌اید در مرحله اول طرح ملی مسکن ثبت نام کنید، زیاد جای نگرانی نیست. چراکه راه‌های ساده‌تری برای دریافت وام ساخت مسکن با مبلغ بیشتر از ۷۵ میلیون، نرخ سود کمتر از ۱۸ درصد، بازپرداخت بیشتر از ۱۰ سال و اقساط کمتر از دو میلیون تومان وجود دارد. این راه‌ها به ثبت نام در سامانه و انتظار برای مشخص شدن نتایج نیاز ندارند و همین امروز با مراجعه به بانک می‌توان برای دریافت وام اقدام کرد. در چنین حالتی لازم نیست برای خانه‌دار شدن روی شهر‌های جدید و حاشیه‌ای حساب باز کنید و می‌توانید هرکجا که خواستید خانه بسازید.

طرح ملی مسکن شامل ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان وام ساخت است که در دو مرحله و با در نظر گرفتن پیشرفت فیزیکی پروژه پرداخت می‌شود. برای دریافت این وام باید ۲۰ میلیون تومان سپرده‌گذاری کنید. در نهایتا اقساط وام در دوره ۱۰ ساله و بعد از دو سال استراحت آغاز می‌شود و نرخ بهره آن ۱۸ درصد است. علاوه بر این، باید اقساط مربوط به زمینی که در اختیار شما قرار گرفته را هم پرداخت کنید که با یک حساب سرانگشتی اقساط وام به دست کم دو میلیون تومان در ماه می‌رسد.

۱۶۰ میلیون وام ساخت مسکن با سپرده‌گذاری ۲۷ میلیونی
اگر عجله‌ای برای دریافت وام ساخت مسکن ندارید، می‌توانید روی صندوق پس‌انداز مسکن یکم حساب باز کنید. با سپرده‌گذاری در این صندوق به مدت یک سال یا به عبارت دقیق‌تر؛ دو دوره شش ماهه می‌توانید تا شش برابر مبلغ سپرده‌گذاری وام ساخت بگیرید. سقف این وام برای هر نفر در تهران ۸۰ میلیون تومان است و برای هر زوج به ۱۶۰ میلیون تومان می‌رسد.
 
به عبارتی با سپرده‌گذاری ۲۷ میلیونی می‌توان چنین وامی را دریافت کرد. سقف مبلغ وام برای هر زوج در شهر‌های بزرگ یعنی مراکز استان‌ها و شهر‌هایی که بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند، به ۱۲۰ میلیون تومان می‌رسد و دریافت آن به ۱۰ میلیون تومان سپرده‌گذاری احتیاج دارد. وام ساخت مسکن از محل صندوق پس‌انداز یکم در دیگر شهر‌ها برای هر زوج ۸۰ میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود که با سپرده‌گذاری ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی قابل دریافت است.

توجه داشته باشید که وام اوراق مسکن به صورت انفرادی هم پرداخت می‌شود و حتما لازم نیست متاهل باشید. همچنین نیازی به سابقه سکونت پنج ساله در شهر مورد تقاضا ندارید. از طرف دیگر اگر اعضای خانواده‌تان تا حالا وام مسکن دریافت کرده باشند، شما همچنان شرایط دریافت وام ساخت را خواهید داشت و صرفا لازم است فرم ج. متقاضی سبز باشد. در حالی که در طرح ملی مسکن این شرط برای کل اعضای خانواده در نظر گرفته می‌شود.

نرخ بهره بازپرداخت وام ساخت مسکن تنها هشت درصد است که نسبت به طرح ملی مسکن خیلی پایین‌تر در نظر گرفته می‌شود. تازه اگر وام ساخت را برای مناطق بافت فرسوده شهری بخواهید، نرخ بهره به شش درصد کاهش پیدا می‌کند. زمان بازپرداخت این وام ۱۲ ساله است. با این حساب اگر نرخ بهره را هشت درصد در نظر بگیریم، اقساط ماهانه در روش ساده یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان محاسبه می‌شود. یعنی رقمی کمتر از اقساط وام ۷۵ میلیونی طرح ملی مسکن! تازه اگر روش پلکانی را برای بازپرداخت وام انتخاب کنید، اقساط ماهانه برای سال اول یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان محاسبه می‌شود و سال به سال ۹ درصد افزایش پیدا می‌کند.
۲۰۰ میلیون وام ساخت مسکن با خرید اوراق تسه
اگر برای دریافت وام ساخت مسکن عجله دارید یا نمی‌خواهید یک سال در بانک سپرده‌گذاری کنید، می‌توانید روی اوراق ممتاز حساب باز کنید. با خرید اوراق تسهیلات مسکن یا همان تسه می‌توانید سپرده‌گذاری در بانک را دور بزنید و مبلغ بیشتری وام بگیرید. البته در چنین حالتی باید فکری به حال هزینه اولیه خرید اوراق و همچنین نرخ بهره بالاتر آن بکنید. هر برگه تسه برای دریافت ۵۰۰ هزار تومان وام اوراق کافی است. این وام برای زوج‌ها در تهران تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان قابل پرداخت است. برای دریافت این وام به ۴۰۰ برگه تسه احتیاج دارید که قیمت روز آن در بازار بورس حدود ۴۵ هزار تومان است و با این حساب دریافت چنین وامی تقریبا ۱۸ میلیون تومان هزینه خواهد داشت. سقف وام ساخت از محل اوراق برای مراکز استان‌ها و شهر‌هایی با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر، ۱۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که دریافت آن به ۳۲۰ برگه تسه با قیمت ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان احتیاج دارد. همچنین در شهر‌های کوچک وام ساخت ۱۲۰ میلیونی به ازای ۲۴۰ برگه تسه پرداخت می‌شود که خرید آن ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزینه دارد.

حتما لازم نیست خانه اولی باشید تا بتوانید وام ساخت بگیرید. حتی اگر صاحبخانه هستید، اما از تسهیلات مسکن استفاده نکرده‌اید، می‌توانید روی وام ساخت از محل اوراق ممتاز حساب باز کنید. همچنین این وام به افراد مجرد هم به صورت انفرادی پرداخت می‌شود و تنها شرط آن استقلال مالی شخص است. با این حساب شرط تاهل مثل طرح ملی مسکن مانعی برای دریافت وام نخواهد بود.

نرخ بهره وام ساخت مسکن از محل اوراق ممتاز، ۱۷.۵ درصد در نظر گرفته می‌شود که کمی پایین‌تر از نرخ بهره ۱۸ درصدی طرح مسکن ملی است. البته اگر وام ساخت را برای بافت فرسوده بخواهید، مشمول تخفیف شده و نرخ بهره برای شما ۱۶ درصد محاسبه می‌شود. مدت بازپرداخت این وام ۱۲ سال است. اگر نرخ بهره را ۱۷.۵ درصد در نظر بگیریم، اقساط ماهانه برای وام ۲۰۰ میلیونی رقمی حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان محاسبه می‌شود. البته می‌توان از روش پلکانی ۲۰ درصد برای سبک‌تر شدن اقساط در سال‌های اول استفاده کرد. با این روش اقساط ماهانه به دو میلیون و ۹۷۵ هزار تومان کاهش پیدا می‌کند و هر چهار سال یک‌بار، ۲۰ درصد بیشتر می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: