رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:
کد خبر: ۳۲۴۲۳۱
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۳
0
پول نیوز - رئیس سازمان بورس اعلام کرد: فروش تعهدی تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش پول نیوز، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه طی چند سال گذشته سودآوری بازار سرمایه فراتر از سایر بازارها بود و اکنون نیز از شرایط مطلوبی برخوردار است، تاکید کرد: با این حال بازار سرمایه یک بازار تخصصی است و ضرورت دارد مردم برای ورود به این بازار از دانش و تخصص لازم برخوردار باشند. از همین رو، چنانچه افراد فرصت کافی برای آموزش یا تحلیل روزمره ندارند، می‌توانند از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری وارد بازار سرمایه شوند. ریسک صندوق‌ها کنترل شده و براساس مدیریت حرفه‌ای که در صندوق‌ها شکل گرفته اشخاص می‌توانند بدون اینکه خود دانش تخصص بازار سرمایه داشته باشند از مزیت تخصصی مالی مدیران و افراد فعال در صندوق‌ها بهره‌مند شوند.

شاپور محمدی ادامه داد: چه اشخاص حرفه‌ای و چه اشخاصی تازه وارد به بازار سرمایه باید در سرمایه‌گذاری از اصول مسلمی پیروی کنند. از جمله این اصول افق سرمایه‌گذاری بلند مدت است که باید نظرگرفته شود. نمی‌توان کوتاه مدت انتظار سود سرشار از بازار سرمایه داشت و باید برای سرمایه‌گذاری و کسب سود در بازار سرمایه افقی بین سه تا ۵ سال در نظر گرفت.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور افزود: نکته دوم ورود به بازار سرمایه، کسب تخصص و آموزش است. امروز دوره‌های آموزشی متعددی با موضوع بازار سرمایه از سطح ابتدایی تا حرفه‌ای برگزار می‌شود و به راحتی می‌توان در این دوره‌ها حضور داشت.

وی سومین اصل سرمایه‌گذاری موفق در بازار سرمایه را پرهیز از شایعات دانست و افزود: در بازار سرمایه نباید به شایعات توجه کرد. توصیه می‌شود شرکت‌ها به اخبار رسمی که در سامانه کدال منتشر می‌شود و به آمار و اطلاعات شرکت‌ها توجه کنند.

محمدی بیان کرد: تشکیل سبد دارایی نکته اصل چهارم فعالیت در بازار سرمایه است. داد و ستد یک سهم استراتژی مناسبی نیست و تشکیل سبد سهام ریسک نوسان نرخ کنترل می‌شود.

وی ادامه داد: نکته پنجم این است که سرمایه‌گذاران به سودآوری شرکت‌ها توجه داشته باشند، سهام شرکت هایی که سودآور هستند اگر در کوتاه مدت رشد قیمتی هم نداشته باشند در مجامع سالیانه سود نقدی به سهامدار اختصاص می‌دهند بنابراین این رویکرد استراتژی موفق در سرمایه گذاری‌ها باشد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور گفت: نکته ششم اینکه سرمایه‌گذاران می‌توانند بخشی از منابع خود را در بازار سرمایه و بخش دیگر را در قالب سپرده بانکی سرمایه‌گذاری کنند. اگر هم تمایلی به سپرده‌گذاری در بانک‌ها ندارند می‌توانند اوراق با درآمد ثابت خریداری کنند.

شاپور محمدی از مردم درخواست کرد این نکات را بطور حتم در سرمایه گذاری‌های خود در نظر داشته باشند و افزود: نکاتی که مطرح شد از مهم‌ترین اصول کسب بازدهی در بازار سرمایه است.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.