کد خبر: ۳۲۴۲۲۷
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۳
0
پول نیوز - رییس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت گفته است: هر ایرانی ۳۵ تا ۴۵ ساله، ۱۳ دندان خراب دارد و پیامد آن صرف هزینه سالانه بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد ریال در کشور است.

مدیریت هزینه دندانپزشکی با بیمه تکمیلی بیمه سامان

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، ایران با سرانه ۳۵/۶ دندان‌پزشک به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر با کمبود شدید ارائه‌دهندگان این خدمت مواجه است این در حالیست که برزیل با سرانه ۱۳۴ دندان‌پزشک به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بالاترین سرانه دندانپزشکی را در میان کشور‌های گروه ۲۰ به خود اختصاص داده است.


در منطقه غرب آسیا نیز، لبنان با سرانه ۱۰۰ دندان‌پزشک بهترین جایگاه را دارد.


متوسط سرانه دندان‌پزشک در کشور‌های عضو گروه ۲۰ حدود ۷۰ دندان‌پزشک به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است که تقریباً ۲ برابر سرانه ایران است.

 

در کشورهای توسعه یافته، مراجعه دوره ای به دندانپزشک، یک عادت عمومی است، اما در کشور ما دندانپزشک کسی است که تنها در زمان بحرانی شدن درد به او مراجعه می شود.


عموم مردم، بالا بودن هزینه های دندانپزشکی را مهمترین عامل عدم توجه به بهداشت دهان و دندان اعلام می کنند.


واقعیت این است که هزینه های دندانپزشکی به صورت عادی، نسبت به هزینه های پزشکی عمومی بالاتر است.


هزیه های دندانپزشکی گرچه زیادند، اما قابل مدیریت کردن هستند. بیمه های درمان تکمیلی می توانند این هزینه ها را تا بخشی قابل توجهی جبران کنند.


به ویژه در شرایط کنونی که کشور با مشکلاتی در حوزه های اقتصادی رو به روست و واردات مواد اولیه دندانپزشکی در اثر تحریم های ظالمانه اعمال شده محدودیت هایی را تجربه می کند، نیاز است که مردم هزینه های دندانپزشکی را به گونه ای جبران کنند.


بیمه درمان خانواده بیمه سامان این مزیت را دارد که با حق بیمه های متفاوت، هزینه های دندانپزشکی را به اشکال مختلف تامین می کند. بنابراین بیمه گزار می تواند متناسب با حق بیمه پرداختی خود، بخشی از هزینه پرداخت شده برای بهداشت دهان و دندان خود را بازیافت کند.


پنج طرح مهر، سروش، شمیم، وصال و عقیق بیمه درمان خانواده بیمه سامان که همگی به صورت انفرادی و خانواده قابل استفاده هستند، هزینه های دندانپزشکی را از 100 هزار تومان تا یک میلیون تومان تامین می کنند.


این بیمه نامه که بدون داشتن بیمه پایه نیز قابل خریداری است، حق انتخاب خوبی برای بیمه گزاران در نظر گرفته و اجازه نمی دهد هزینه های زیاد دندانپزشکی، بهداشت دهان و دندان مردم را به خطر بیاندازد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: