February 2020 19 / چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
چمدان های خود را ببندید
کد خبر: ۳۲۴۱۳۲
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
0
پول نیوز - ناسا در راستای پیشبرد برنامه‌های خود به منظور ارسال جهانگرد به فضا، گام مهمی رو به جلو برداشته و شرکت آکسیوم اسپیس را به عنوان همکار خود در این زمینه انتخاب کرده است.

ناسا در راه پرواز فضایی توریسی

 

به گزارش پول نیوز به نقل از انگجت، این شرکت قرار است ماژولی ویژه برای اقامت جهانگردان فضایی را در ایستگاه فضایی بین‌المللی احداث کند تا به آن اضافه شود.

این ماژول که سکونت جهانگردان فضایی را در فضا تسهیل می‌کند به بخشی از آن متصل خواهد شد و دارای امکانات متنوعی برای تسهیل حضور و اقامت در فضا خواهد بود.

اکسیوم اسپیس ضمن استقبال از این همکاری اعلام کرده که برنامه‌های گسترده‌ای برای افزایش تعداد سفرهای فضایی جهانگردان به خارج از کره زمین دارد و در این زمینه به شدت در حال فعالیت است. البته این سفرها فعلاً محدود به ایستگاه فضایی بین‌المللی است، اما ممکن است در آینده دامنه آنها گسترش یابد.

شرکت‌های خصوصی فضایی برای جلب نظر ناسا و انتخاب به عنوان همکار آن برای مدیریت سفرهای فضایی رقابت گسترده‌ای با یکدیگر داشته‌اند. اکسیوم اسپیس بعد از انتخاب، قراردادی پنج ساله با ناسا منعقد می‌کند که ممکن است مدت زمان آن دو سال دیگر نیز تمدید شود.

هنوز مشخص نیست ماژول ناسا برای اتصال به ایستگاه فضایی بین‌المللی چه زمانی آماده خواهد شد. البته انتظار می‌رود سفرهای فضایی از این طریق تا سال ۲۰۲۱ ممکن شود. ناسا اعلام کرده که برای خصوصی سازی گسترده‌تر ایستگاه فضایی بین‌المللی تا سال ۲۰۲۴ گام‌های بیشتری را رو به جلو برخواهد داشت. در عین حال، روس‌ها هم در حال برنامه ریزی های مشابهی در این زمینه هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: