April 2020 01 / چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۴۱۱۳
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
0
«خودروهای آینده» عنوان همایشی است که برای نخستین بار برگزار می‌شود تا توانمندی شرکت های دانش‌بنیان‌ برای بومی‌سازی این حوزه نمایش داده شود.

به گزارش پول نیوز، همایش ملی خودروهای آینده با همکاری ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان های مدیریت صنعتی ایران در مرکز همایش‌های مدیریت صنعتی برگزار می‌شود.

شناسایی و شبکه‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند در حوزه خودروهای برقی‌، ارائه نیازها و گلوگاه‌های صنایع خودروسازی بزرگ کشور در برقی‌سازی خودروها و ارائه توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی در بومی سازی فناوری‌های کلیدی اهدافی است که با برگزاری این همایش دنبال می‌شود.

برگزاری استارتاپ ویکند برقی شو با حضور تیم‌هایی از دانشجویان نخبه کشور نیز همزمان با این رویداد رخ می‌دهد تا توانمندی‌های دانشجویان در این حوزه نیز نمایش داده شود.

کاهش آلودگی هوا در کشور با طراحی و ساخت خودروهای برقی و تامین انرژی این خودروها به وسیله ایستگاه‌های شارژ در کشور مورد توجه و پیگیری است. همچنین از آنجا که بخش حمل و نقل سهم قابل ملاحظه‌ای در میزان مصرف سوخت و انتشار آلاینده‌های هوا در کشور دارد پس برقی‌سازی خودروها گام مهمی برای کاهش آلودگی است.

در برگزاری این همایش ۴ محور مورد بحث قرار می گیرد. راهکارهای کاهش و بهینه‌سازی مصرف سوخت به روش بهره‌گیری از پیشرانه‌های برقی، توسعه ایستگاه‌های شارژ برقی و زیرساخت‌های لازم برای ایجاد آن،  تدوین استانداردهای متناسب با خودروها و وسایل نقلیه برقی متناسب با شرایط جغرافیایی ایران،  رفع موانع قانونی و همکاری دستگاه‌های اجرائی مختلف برای توسعه وسایل نقلیه برقی ، بومی سازی قطعات وزیرسیستم های خودروی برقی این محورها هستند.

ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضائی، حمل و نقل پیشرفته  معاونت علمی و فناوری با مشارکت و تکیه بر دانش فنی، نیروی انسانی متخصص و زیرساخت‌های موجود شرکت‌های دانش بنیان در صدد است تا یک راهبرد پیشنهادی در سطح کشور طی برگزاری این همایش تهیه و به مراجع ذی صلاح ارائه دهد.

توسعه تولید و استفاده از خودروهای برقی به فرهنگ‌سازی، توانمندسازی شرکت‌های دان‌بنیان و توسعه زیرساخت‌های مرتبط با این حوزه نیاز دارد که برگزاری این رویداد می‌تواند قرار گرفتن در مسیر را تسهیل کند.

با توجه به نیازهای کشور و ظهور فناوری‌های نوین در صنایع مختلف این ستاد سیاست‌های جدیدی را برای حمایت، رشد و بالندگی این فناوری‌های نوآورانه در پیش گرفته است و بر همین اساس نخستین همایش ملی خودروهای آینده را برگزار می‌کند.

در این رویداد کلیه محصولاتی که در مجموعه خودروسازی کشور و شرکت‌های دانش‌بنیان به صورت برقی تولید شده‌اند اعم از اتوبوس، خودرو سواری، موتورسیکلت، ایستگاه‌های شارژ و قطعات وزیرسیستم ها خودروی برقی در نمایشگاه جنبی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: