February 2020 19 / چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۴۰۴۴
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷
0
پول نیوز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران گفت: استان تهران پس از استان سیستان‌وبلوچستان، فقیرترین استان کشور از نظر دسترسی به منابع آبی نسبت به جمعیت خود است.

تهران دومین شهر فقیر از نظر دسترسی به منابع آبی

 

به گزارش پول نیوز، محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در نشستی خبری اظهار داشت: تصفیه‌خانه هفتم آب تهران در دو مدول موازی مستقل، با هدف تأمین آب شرب نواحی جنوب شرق تهران و شهرهای جنوب شرقی استان تهران در زمینی به مساحت 15 هکتار در جنوب شرقی استان تهران واقع شده است.

وی افزود: مدول نخست این تصفیه‌خانه به ظرفیت دو و نیم مترمکعب در ثانیه در دی‌ماه سال 1394 توسط رئیس جمهوری افتتاح شد و این تصفیه‌خانه در حال بهره‌برداری است و آب خام ورودی به آن از سد مخزنی ماملو تأمین می‌شود.

بختیاری با بیان اینکه "عملیات احداث مدول دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران نیز از سال 1396 آغاز شد و اکنون به پایان رسیده"، گفت: با افتتاح این تصفیه‌خانه، جنوب تهران و جنوب شرق تهران به منابع آب سطحی وصل می‌شوند.

وی ادامه داد: تاکنون گفته می‌شد که مردم شمال تهران از منابع آب سطحی و مردم جنوب تهران از آب چاه استفاده می‌کنند که از این پس با افتتاح تصفیه‌خانه هفتم، مردم جنوب تهران نیز به آب سد دسترسی خواهند داشت و این کار موجب می‌شود تا عدالت اجتماعی در شهر تهران بوجود آید چرا که با بهره‌برداری از این طرح، فاصله بین کیفیت آب جنوب تهران با شمال تهران کاهش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران درباره سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای این طرح نیز گفت: تاکنون 550 میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده که ارزش روز آن بیش از هزار میلیارد تومان و این طرح جزو طرح جامع تهران است.

وی افزود: مهمترین ویژژی این طرح، افزایش کیفی آب شرب جنوب تهران و بهره‌مندی دو میلیون نفر از این آب است؛ علاوه بر این با اجرای این طرح چاه‌ها خاموش خواهند شد و جنوب تهران و جنوب شرق تهران از آب سدها استفاده خواهند کرد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران تصریح کرد: در پی اجرای این طرح 150 چاه خاموش می‌شود و با توجه به اینکه استان تهران منهای 150 میلیون مترمکعب بیلان منفی دارد که 70 میلیون مترمکعب آن مربوط به دشت ورامین و مابقی مربوط به جنوب شرق و غرب تهران می‌شود، پس از اجرای این طرح این عدد به منهای 50 میلیون مترمکعب کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: تا پایان خردادماه 1399 تصفیه‌خانه ششم نیز وارد مدار بهره‌برداری می‌شود که منطقه 21 و 22 تا پرند را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و تنها در منطقه شهریار، اندیشه و باغستان مشکلاتی را در حوزه زیرساخت داریم که برای این مسئله نیز یک مشاور در نظر گرفته شده که اگر مشکلات آن برطرف شود طی دو تا سال آینده این بخش نیز وارد مدار خواهد شد.

بختیاری خاطرنشان کرد: سال آینده تصفیه‌خانه فیروزبهرام که دومین تصفیه‌خانه فاضلاب بزرگ کشور است با سرمایه 2300 میلیارد تومان وارد مدار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه "استان تهران پس از استان سیستان‌وبلوچستان، فقیرترین استان کشور از نظر دسترسی به منابع آبی نسبت به جمعیت خود است"، گفت: متوسط بارندگی در این استان 280 میلی‌متر ثبت شده که ممکن است این عدد در سایر استان‌ها همچون یزد بسیار کمتر باشد، اما 18 درصد جمعیت کشور در استان تهران واقع شده و سرانه مصرف آب هر شهروند تهرانی در سال 350 مترمکعب است و این در حالی است که این عدد در کشور به طور متوسط 1300 تا 1400 مترمکعب است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: