March 2020 30 / دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹
یک فعال اقتصادی عنوان کرد:
کد خبر: ۳۲۴۰۳۹
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
0
پول نیوز - شاهسوند از کاهش حمایت های دولت در بخش صادرات و تولید قیر خبر داد.

دولت؛ مانع اصلی صادرات

 

محمدعلی شاهسوند مدیربازرگانی شرکت پالایش حصار مهران در گفتگو با پول نیوز، در خصوص تحریم های اخیر خزانه داری آمریکا بیان داشت: تحریم های خارجی هیچ گونه محدویتی برای صادرات در حوزه قیر و انواع محصولات آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: برخی از ارگانها و دولت موانعی برای تولید کنندگان ایجاد می کنند که عبور از این محدوبت کار دشوار و گاهی ناممکن است و به تقریبی روزانه سه دهم قانون به قوانین و محدویت های تولید اضافه می شود که هر کدام نیز تبصره خاص خود دارد.

شاهسوند در خصوص صادرات بیان داشت: چند نرخی بودن ارز نیز یکی از موانع مهم صادرات است ولی در مجموع مهم ترین معضل، موانع داخلی است که باعث افت صادرات شده است.

وی درخصوص حمایت های دولت از تولیدات داخلی گفت: در سال های گذشته حمایت های دولت خوب بوده اما؛ در حال حاضر تنها چند ارگان خاص از این صنایع حمایت می کنند و دولت حمایت کافی از این صنعت را نداشته است.

شاهسوند درباره پرداخت مطالبات اخیر شرکت های خصوصی افزود: وزارت راه و شهرسازی در پرداخت مطالبات و تحویل حواله های موجود شرکت های مختلف را با مشکل مواجه کرده است.

وی افزود: طی چندساله گذشته بر بازار آزاد نظارت کافی وجود نداشت. قیر و فراورهای آن به قیمت نامصوب و بیش از قیمت تعیین شده در بازار به فروش می رسید که خوشبختانه با این موضوع برخورد شد.

شاهسوند در نهایت بیان کرد: با افزایش حمایت های دولت شرکت های تولیدی می توانند فعالیت صادرات و  همچنین تولید محصولات خود را در داخل افزایش دهند و باعث سودآوری همگانی شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: