یک فعال اقتصادی عنوان کرد:
کد خبر: ۳۲۴۰۳۹
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
0
پول نیوز - شاهسوند از کاهش حمایت های دولت در بخش صادرات و تولید قیر خبر داد.

دولت؛ مانع اصلی صادرات

 

محمدعلی شاهسوند مدیربازرگانی شرکت پالایش حصار مهران در گفتگو با پول نیوز، در خصوص تحریم های اخیر خزانه داری آمریکا بیان داشت: تحریم های خارجی هیچ گونه محدویتی برای صادرات در حوزه قیر و انواع محصولات آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: برخی از ارگانها و دولت موانعی برای تولید کنندگان ایجاد می کنند که عبور از این محدوبت کار دشوار و گاهی ناممکن است و به تقریبی روزانه سه دهم قانون به قوانین و محدویت های تولید اضافه می شود که هر کدام نیز تبصره خاص خود دارد.

شاهسوند در خصوص صادرات بیان داشت: چند نرخی بودن ارز نیز یکی از موانع مهم صادرات است ولی در مجموع مهم ترین معضل، موانع داخلی است که باعث افت صادرات شده است.

وی درخصوص حمایت های دولت از تولیدات داخلی گفت: در سال های گذشته حمایت های دولت خوب بوده اما؛ در حال حاضر تنها چند ارگان خاص از این صنایع حمایت می کنند و دولت حمایت کافی از این صنعت را نداشته است.

شاهسوند درباره پرداخت مطالبات اخیر شرکت های خصوصی افزود: وزارت راه و شهرسازی در پرداخت مطالبات و تحویل حواله های موجود شرکت های مختلف را با مشکل مواجه کرده است.

وی افزود: طی چندساله گذشته بر بازار آزاد نظارت کافی وجود نداشت. قیر و فراورهای آن به قیمت نامصوب و بیش از قیمت تعیین شده در بازار به فروش می رسید که خوشبختانه با این موضوع برخورد شد.

شاهسوند در نهایت بیان کرد: با افزایش حمایت های دولت شرکت های تولیدی می توانند فعالیت صادرات و  همچنین تولید محصولات خود را در داخل افزایش دهند و باعث سودآوری همگانی شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: