استخراج سرمایه از دل «زرین معدن آسیا»؛
کد خبر: ۳۲۳۹۶۸
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
0
پول نیوز - در حالی که گزارش 9 ماهه سال جاری «فزرین» افت سودآوری را حکایت می کرد، این شرکت دست به کار شد و قصد افزایش سرمایه دارد.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، هیئت مدیره شرکت «زرین معدن آسیا» پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ 500 به 650 میلیارد ريال را ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، افزایش سرمایه 30 درصدی از محل سود انباشته انجام خواهد شد. شایان ذکر است که این شرکت در حال حاضر بالغ بر 430 میلیارد ريال سود انباشته دارد.

این اقدام به منظور جبران مخارج صورت گرفته بابت مشارکت در افزايش سرمايه شرکت‌هاي سرمايه‌پذير (شرکت زرين روي کاسپين و شرکت توسعه معادن سرب و روي مهدي‌آباد)، تحصيل سرمايه گذاري (شرکت توسعه معان زرين صبا) و همچنين جبران مخارج صورت گرفته بابت خريد دارايي‌هاي ثابت، صورت می گیرد.

«فزرین» برآورد کرده در سال جاری تحت هر شرایطی و با هر مبلغ سرمایه، 358 میلیارد ريال سود خالص شناسایی کند. لازم به ذکر است که تا دوره 9 ماهه توانسته 209 میلیارد ريال آن را پوشش دهد.

«فزرین» 150 میلیارد ريال بزرگتر می شود

با فرض انجام افزایش سرمایه، سود خالص سال 99 به محدوده 412 میلیارد ريال نزدیک می شود اما؛ اگر این اقدام به سرانجام نرسد، سود خالص سال آینده 405 میلیارد ريال خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: