کد خبر: ۳۲۳۹۲۸
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
0
پول نیوز - مدیرعامل مؤسسه جهاد نصر از کامل‌شدن ۹۵درصد از شبکه‌های فرعی آبیاری زهکشی غرب و شمال‌غرب کشور خبر داد و گفت: بر اساس این طرح ۱.۸ میلیارد مترمکعب به بخش کشاورزی اختصاص می‌یابد.
به گزارش پول نیوز،  محمد جواد صالحی‌نژاد مدیرعامل مؤسسه جهاد نصر امروز در نشست خبری به‌مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: 95 درصد از اجرای شبکه‌های فرعی آبیاری زهکشی غرب در شمال‌غرب کشور که مسئولیت آن با وزارت جهاد کشاورزی بوده انجام شده و منتظر آبرسانی توسط وزارت نیرو است تا به‌طور کامل به زیر کشت برود.

وی افزود: با آب‌رسانی وزارت نیرو به شبکه‌های فرعی آبرسانی امیدواریم که در 6 تا 8 ماه آینده این اراضی به زیر کشت بروند و  سبز شوند.

مدیرعامل مؤسسه جهاد نصر، با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی مکلف شده است که 227 هزار هکتار شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال‌غرب کشور را اجرا کند، گفت: از این 227 هزار هکتار مصوب‌شده 203 هزار تکمیل شده و اکنون شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی در آنها وجود دارد اما تنها 53 هزار هکتار آن با اختصاص آب توسط وزارت نیرو به زیر کشت رفته و مابقی آن منتظر اختصاص آب است.

صالحی‌نژادگفت: طرح شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال‌غرب کشور در ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، اردبیل و در حوزه اترک محدوده استان‌های گلستان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی است.

مدیرعامل مؤسسه جهاد نصر گفت: یکی از اهداف این طرح ساماندهی آب‌های غرب و شمال‌غرب کشور است. در گذشته برخی از پروژه‌ها توسط وزارت نیرو انجام شده و وزارت جهاد کشاورزی مکلف شده که شبکه‌های فرعی را در آن استان‌ها نیز انجام دهد که مساحتشان در مقایسه با مناطق شمال و غرب کشور کمتر و نامشان در طرح اصلی آورده نشده است.

صالحی‌نژاد با اشاره به اجرای طرح 550 هزار هکتاری رهبر معظم انقلاب در ایلام و خوزستان گفت: استان خوزستان در سال 96 با خشکسالی مواجه بود؛ سال 97 سیل آمد اما در سال جاری به‌برکت اجرای طرح 550 هزار هکتاری که به نام مقام معظم رهبری مزین شده تنها 500 هزار تن شلتوک برنج تولید شده است که در واقع این میزان تولید به‌تنهایی هزینه‌های اجرای طرح را پوشش داده است.

وی با بیان اینکه طرح شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال‌غرب کشور در سال 1393 مصوب شده است گفت: بر این اساس مقرر شد در 227 هزار هکتار عملیات انجام شود و هدف اولیه مهار 7 میلیارد مترمکعب آب بود که نهایتاً به 5.6 میلیارد مترمکعب کاهش یافت.

مدیرعامل مؤسسه جهاد نصر اضافه کرد: از این میزان 1.8 میلیارد مترمکعب به بخش کشاورزی اختصاص یافت که وزارت جهاد کشاورزی به‌اندازه 227 هزار هکتار شبکه‌های فرعی آبیاری زهکشی در مناطق غرب و شمال‌غرب کشور ایجاد کرده است.

صالحی‌نژاد در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب به طرح شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال‌غرب کشور گفت: این طرح از محل صندوق توسعه ملی تأمین اعتبار شد و اجرای شبکه‌های آبیاری و زهکشی، متناظر با شبکه‌های اصلی رودخانه‌های غرب و شمال‌غرب کشور در دستور کار است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: